Вітаю Вас, Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний! Реєстрація RSS

РІВНЕНСЬКА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА мкр.ЮВІЛЕЙНИЙ

Понеділок, 14.06.2021

                               

                                                     «Творці слов'янської писемності»

        24 травня в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) розгорнута виставка-експозиція «Творці слов'янської писемності» саме в цей день весь світ згадує візантійських просвітителів святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія. Кирило та Мефодій присвятили своє життя розповсюдженню істинної віри Христової, вони перекладали з грецької мови Святе Письмо і богослужебні книги і заложили основу для національних абеток багатьох країн, допомагали утвердженню християнства і створенню церков.

                           

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                У жорнах репресій

16 травня - День пам'яті жертв політичних репресій, до цієї сумної дати в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) розгорнута книжково-ілюстративна виставка «У жорнах репресій», яка своїм змістом розкриває історичні події масового знищення наших співвітчизників внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.

                   

-------------------------------------------------------------------------

                                              «Співець української землі»

        14 травня виповнюється 150 років від дня народження Василя Семеновича Стефаника видатного українського письменника, політичного і суспільного діяча. З цієї нагоди в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) розгорнута виставка-персоналія «Співець української землі». Увазі відвідувачів книгозбірні представлені різноманітні видання творів Василя Стефаника і літературознавчі матеріали, що висвітлюють життя і творчість видатного письменника.

       Василь Стефаник був неперевершеним майстром слова, хоча за свою письменницьку діяльність він написав невелику кількість творів, але ці твори займають чільне місце в розвитку української літератури.

                                 

-----------------------------------------------------------------------------------

                                                                     «З вірою в любов і в милосердя»

         З 29 квітня в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) діє книжковий перегляд літератури «З вірою в любов і милосердя», організований до Міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю - людей, які, як ніхто, потребують підтримки оточуючих. Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю є важливим не лише для людей, які мають інвалідність, але й для суспільства загалом. Адже залучення людей з інвалідністю до усіх сфер життя громади створює очевидні переваги для суспільства та стимулює його розвиток. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), понад 1 мільярд людей мають певну форму інвалідності, а це майже 15% населення світу. Зважаючи на необхідність ефективної участі інвалідів у економічному, соціальному, культурному і політичному житті, Генеральна Асамблея ООН 13 грудня 2006 року прийняла Конвенцію про права інвалідів. Україна ратифікувала Міжнародну конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю 16 грудня 2009. Книжковий перегляд відкривають видання, які дають роз’яснення щодо працевлаштування та організації праці осіб з інвалідністю та їх соціального захисту. Для більш детального ознайомлення з чинними законодавчими актами про соціальне забезпечення людей з інвалідністю радимо скористатися електронними ресурсами за посиланнями: https://naiu.org.ua/zakonodavstvo та https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2961-15#Text

     В рамках окресленої теми пропонуємо увазі користувачів інклюзивну літературу, яка орієнтована на реалізацію дотримання прав осіб з інвалідністю та формування позитивного сприйняття інвалідності та особистої різноманітності. Мета цієї літератури - залучити людей з інвалідністю до загально культурного середовища шляхом цікавих книжкових пропозицій. «Особливі» герої є у фантастиці, дівочій прозі, детективі, казці. Крізь образи яскраво «виняткових» людей можна побачити, у чому суть і сенс людяності. Література вчить мислити поза стереотипами, розуміти справжні цінності (час, здоров'я, свободу, любов), знищувати страхи.

Законодавство про осіб з інвалідністю. Вся законодавча база | Національна Асамблея людей з інвалідністю України naiu.org.ua-

                                

-------------------------------------------------------------------------------------

                                 

                               «Великдень іде - свято в душі несе»

        З 28 квітня в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) експонується виставка-інсталяція «Великдень іде - свято в душі несе» присв’ячена Світлому Христовому Воскресінню найбільшому християнському святу, яке відзначається в Україні цьогоріч 2 травня. 

       Література представлена на виставці розширить знання про світле і добре свято, яке несе з собою віру, надію і любов. Допоможе глибше пізнати звичаї і традиції Воскресіння Христового та розкриє цікаві відомості про історію, символіку розпису, писанок в Україні та за її межами.

      Тож бажаємо Вам радості, здоров’я, добробуту та благополуччя Христос Воскрес!

       З нетерпінням чекаємо Вас у нашій книгозбірні!

                             

-----------------------------------------------------------------------------

 

                                        «Не руйнуй гармонії земної»

         З 22 квітня на абонементі Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) діє виставка-інформація  «Не руйнуй гармонії земної» присвячена до Всесвітнього дня Землі, який відзначається щорічно 22 квітня в 147 країнах світу. В цей день кожен житель планети може внести свій маленький вклад у справу захисту та відновлення довкілля: очистити від сміття берег улюбленої річки, посадити дерево, хоча б на один день відмовитись від користуванням автотранспортом. Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно. Ми маємо берегти гармонію земну, та докласти зусиль для її збагачення та підтримки.

       Видання представлені на виставці розкривають екологічний стан планети та з різних боків висвітлюють проблеми екології і вказують, як зберегти добробут нашого великого спільного Дому.

                                      

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

         «Михайло Носаль - фітотерапевт, священик, педагог, травник» під таким гаслом на персональному сайті Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) представлене віртуальне інформування.

          12 квітня виповнюється 135 років років від дня народження Михайла Носаля (1886-1950). З інформування можна дізнатися про життя почесного громадянина м. Рівне. Михайло Андрійович був високоосвіченою людиною, мав багато талантів. Особливо плідно проявив себе в якості священика та знавця лікарських рослин. Як священик, він помагав зціленню хвороб душі, а як знавець цілющих властивостей рослин – безкорисливо лікував тіло. Він вперше в Україні підготував книгу з народної медицини та заснував цілу династію талановитих травознавців, які продовжили справу свого знаменитого  наставника.

                                      

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------     

                            «Злочин, якому нема прощення!»

         11 квітня Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Вшановуючи пам'ять людей, які потерпіли жорстокі тортури працівники Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) представили на персональному сайті бібліотеки віртуальну виставку «Злочин, якому нема прощення!».      

        Концентраційні табори використовувалися для масового ув'язнення та знищення людей за політичними переконаннями та расовою приналежністю. 18 мільйонів людей пройшли через систему концтаборів, з них 11 мільйонів були вбиті, голод, нелюдськи умови утримання.

        На виставці представлені художні твори українських та зарубіжних письменників, документальні, історичні видання, що розповідають про злочини нацистів.

        Віддамо данину скорботної пам'яті жертвам нацизму, життя яких обірвалось за колючим дротом концтаборів.

                            

------------------------------------------------------------------------------------

                                    «Здоров'я - найбільша цінність у житті!»

        7 квітня весь світ відзначає Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

        Рівненська міська бібліотека (мікрорайон Ювілейний) пропонує увазі  відвідувачів бібліотечного сайту книжкову виставку-імпульс онлайн «Здоров'я - найбільша цінність у житті!».

        Література, яка представлена на онлайн  виставці, згрупована в розділи за рубриками: «Будьте фізично активними!», «Дотримуйтесь правил гігієни!», «Забезпечте себе хорошим сном!», «Відмовтеся від шкідливих звичок!», «Харчуйтеся раціонально та збалансовано!».

       Запропоновані книги рекомендовані для читання всім, для кого добре самопочуття - запорука нормальної працездатності та життєвого успіху.

       Доброго вам здоров’я!

                                         

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                   Благая вість – радісна подія»

         7 квітня Благовіщення Пресвятої Богородиці одне з дванадцяти головних свят Православної церкви. На персональному сайті Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) розгорнута народознавча виставка онлайн «Благая вість – радісна подія».

         На виставці представлені видання для дітей та дорослих, які розповідають про історію виникнення свята, про народні традиції та звичаї. Без знань про них неможливий розвиток культурної людини, а це християнське свято символізує зв’язок поколінь та невмирущість героїчних традицій нашого народу.

                                          

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                «Пам’яті Героїв Небесної Сотні»

     В Рівненський міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) діє виставка-роздум до Дня вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, який відзначається 20 лютого. Виставка містить документальні та художні книги сучасних авторів про події зими 2013-2014 років, які змінили життя країни та життя кожного українця. В історії нашої держави вони залишаться під назвою Революція Гідності. Це ті, хто не побоявся стати до бою з режимом, ті, хто пішов на смерть заради сьогодення і щасливого майбуття.

                           

---------------------------------------------------------------------------

                                         «Краса і велич державних символів»

       Під таким гаслом в Рівненський міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) розгорнута тематична книжкова виставка. 19 лютого - День Державного герба України, він є один із символів державності та нашої ідентичності та  поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв’язує між собою покоління українців.

Джерела, представлені на виставці, надають можливість детально ознайомитись з історичними фактами, знайомлять відвідувачів з походженням символів та пропонують замислитись над історією нашої України.

                           

 ------------------------------------------------------------------------                              

                             «Стрітення Господнє величаймо!»

     15 лютого в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) розгорнута виставка - вітання «Стрітення Господнє величаймо!». Стрітення Господнє - одне з найважливіших днів у православному календарі, який символізує зустріч Старого і Нового Завіту, а в народі цей день вважають кордоном між зимою і весною. На виставці представлені книги, які знайомлять з історією свята, традиціями, народно-побутовими віруваннями українців.

     У цей день ми вітаємо всіх християн із цим Великим святом! Бажаємо всім Божих благословень, розради і підбадьорення! Зі святом Стрітення Господнього!

                            

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

                       

                                             «Собор трьох святителів»  

      11 лютого в бібліотеці, на персональному сайті та сторінці фейсбук розгорнута святкова полиця присвячена церковному святу Трьох Святителів Василія Великого, Іоанна Златоуста, Григорія Богослова, яке християни відзначають 12 лютого. Ці святителі відомі як великі богослови і отці Церкви. Кожен святий являє собою приклад життя у Христі, приклад для всіх віруючих. Їхні вислови стали постулатом для багатьох християн.  На полиці представлені видання, що розповідають про історію свята,  трьох великих християнських святителів.

                             

--------------------------------------------------------------------------------------

                         «Письменницький цвіт нашого краю» 

      З 8 лютого в бібліотеці на персональному сайті та соціальній сторінці фейсбук, діє оновлена книжкова виставка «Письменницький цвіт нашого краю». Відвідувачі книгозбірні дорослі і діти мають можливість познайомитися з новими творами молодих рівненських авторів - Валентини Люлич, Тати Рівної, Олени Медведєвої, Назарія Очеретовича, Наталії Демедюк, Євгена Шморгуна, Василя Басараби, Миколи та Юрія Берези, Петра Велесика, Віри Мельникової, Неоніли Диб’як та багато ін.

     Виставка періодично поповнюється новинками літератури, відвідувачі залюбки спостерігають за творчістю по-справжньому талановитих письменників і поетів Рівненщина їх коло постійно розширюється, та виходять з друку нові книги, які містять твори різних жанрів.

                                          

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                     «На перехресті музи й долі» 

    2 лютого виповнюється 120 років від дня народження Валеріана Підмогильного видатного українського письменника і перекладача.

 

                               

---------------------------------------------------------------------------

                              «Голокост: уроки пам'яті» - віртуальний огляд

     «Голокост: уроки пам'яті» - віртуальний огляд літератури присвячений до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства - Голокост. Але пам’ять залишається в документальному і художньому слові. Перед вами книги про злочини проти людства в них описано найжахливіші сторінки історії XX століття. Читання цих книжок - не задоволення. Це важка психологічна праця душі.

 

                                      

                                    

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                               «Соборна сила України»

       Рівненська міська бібліотека (мікрорайон Ювілейний) підготувала віртуальний історичний екскурс «Соборна сила України» 22 січня - День Соборності та Свободи України, який познайомить наших користувачів з цікавими фактами про історію становлення соборної, незалежної України, які має знати кожен українець.     1 грудня 1918 року УНР і ЗУНР підписали договір про Злуку у Фастові, після якого й прийняли ухвалу про наступне об’єднання двох частин України в одну державу. Проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві. Цього дня також згадують іншу подію, яка відбулася 22 січня 1918 року, рівно роком раніше. Це прийняття 4 Універсалу Українською Центральною Радою, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки, що також стало важливим кроком до становлення сучасної української держави. Головною традицією у День Соборності став живий ланцюг - історія цієї традиції починається з 1990 року, коли патріотично налаштовані українці вирішили так символічно продемонструвати державну єдність. У Києві щорічно влаштовують живий ланцюг уздовж моста Патона, котрий пролягає між правим та лівим берегами Києва, таким чином символізуючи об’єднання Сходу та Заходу України.

      В бібліотеці розгорнута виставка книг «Україно, ти в серці моєму єдина», яка містить цікаві біографічні відомості про діячів Української Центральної Ради, матеріали про історію становлення української державності.

                                 

        ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                «Грані великого таланту»

     З 25 січня на сайті діє віртуальна книжково-ілюстративна виставка «Грані великого таланту» присвячена 130 річчю від дня народження Павла Тичини - видатного українського поета, перекладача, культурного, громадського діяча.      На виставці представлена художня спадщина та літературознавчі матеріали про життяі творчість талановитої людини, що жила і творила в непростий період історії України.

   https://www.facebook.com/2094140027488087/videos/797771997470852

                           

            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------