Вітаю Вас, Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний! Реєстрація RSS

РІВНЕНСЬКА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА мкр.ЮВІЛЕЙНИЙ

Четвер, 19.07.2018

                 З книжкою на лавці

11 липня бібліотекарі абонементу Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний в рамках програми «Бібліотека під відкритим небом» провели вуличну акцію «З книжкою на лавці». Мета заходу – ознайомити мешканців мікрорайону з кращими зразками книжкового фонду та періодики книгозбірні та пробудити інтерес до читання. Більша частина літератури була адресована для дитячий аудиторії, але і дорослі не були позбавлені уваги. Їм була запропонована сучасна українська книга. На території двох ігрових майданчиків звичайні лавки зіграли роль книжкових вітрин, навколо яких зібралися зацікавлені діти і дорослі. Тут були і постійні читачі бібліотеки і ті, хто ще не став відвідувачем книгозбірні. Розповіді бібліотекарів не залишили присутніх байдужими. Сподіваємося, що незабаром книгозбірню відвідають нові читачі, інтерес до книги у яких народився там, на книжковій лавці.

                                                    

__________________________________________________________

5 липня Рівненську міську бібліотеку мкр. Ювілейний в рамках проекту «Рівне. Літо. Музика» відвідали діти з недільної школи Свято-Софійської парафії м. Рівного. Бібліотекар Лариса Сощук підготувала для них пізнавально-розважальну програму «Літо в бібліотеці». Діти відповідали на питання літературної вікторини, представленої на слайдах, з цікавістю ознайомилися з дитячими журналами книгозбірні, грали в розвиваючі ігри, передивилися веселий мультфільм «Червона жаба» за мотивами казки Марини та Сергія Дяченків. Присутнім був представлений відеоролик «Як твориться книга». Книгозбірня з радістю надала можливість дітям корисно і приємно провести свій вільний час.

                                                      

____________________________________________________________________________________________________________

            «Бібліотека під відкритим небом»

          25 червня працівники дитячої кафедри абонементу Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний здійснили в рамках проекту «Літо в бібліотеці» промо-акцію «Бібліовояж з книжковою валізою». Вони приурочили цей захід до відкриття дитячого християнського табору «Перехрестя», який почав діяти у НВК №8. В невимушеній обстановці під кронами дерев діти спілкувалися з бібліотекарями, роздивляючись яскраві книжки та журнали. Вони були ознайомлені з періодичними виданнями , які надходять до бібліотеки. Особливо їм припали до душі журнали «Пізнайко» та «Планета знань». Бібліотекарі запропонували школярам різноманітну художню літературу: твори сучасних українських та зарубіжних письменників та довідкові видання. Багато дітей зацікавились книжками серії «Хочу все знати». Бібліотекарі проінформували про літню програму заходів, які будуть відбуватися в бібліотеці та запросили дітей прийняти в них участь. Сподіваємося що зусилля працівників бібліотеки допоможуть зробити це літо для дітей цікавим та сповненим гарними враженнями.

___________________________________________________________________________

                           

--------------------------------------------------------------------

                                                               «Літо в бібліотеці»

        Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний в рамках проекту «Рівне. Літо. Музика.» продовжує організовувати літнє дитяче дозвілля, що є одним з актуальних напрямків роботи книгозбірні. Розпочалася весела пора канікул та відпочинку, цей чудовий час потрібно провести так, щоб було що згадувати цілий рік.

       13 червня в читальному залі відбувся мультимедіа-перегляд для юних відвідувачів. Всі діти люблять дивитися мультфільми, тому провідний бібліотекар Ольга Миронець підготувала для дітей чудовий і повчальний мультик «Казка про Жадність» - зла чарівниця Жадібність готова подарувати хлопчикові все, що він захоче, але натомість він повинен відмовитися від своїх друзів.

       Перегляд таких повчальних історій вчить дітей, як бути добрими, співчутливими, допомагати іншим. Сподіваємося, що відвідування книгозбірні влітку для юних користувачів є привабливим, цікавим і корисним.

                           

-------------------------------------------------------------------------------

                                                  «Влада інформує»

        13 червня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний представлений інформаційний куточок «Влада інформує» привернув увагу мешканців мікрорайону, які прийшли до книгозбірні на зустріч з депутатом міської Ради, заступником міського голови Рівного з питань економіки, торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування, комунальної власності та соціального захисту населення Сергієм Васильчуком.

        Основним завданням бібліотеки є задоволення потреб громадян у публічній інформації, забезпечення їх доступу до державних та регіональних електронних інформаційних ресурсів, надання консультативних послуг з питань електронного оформлення звернень до органів державної влади. Бібліотекар-бібліограф Лариса Калиновська систематично поповнює новими матеріалами інформаційний куточок в друкованому, а також і в електронному вигляді на персональному сайті бібліотеки у розділі «Влада інформує», де надані корисні посилання на сайт Верховної Ради України, сайт Президента України, Урядовий портал, офіційний портал Рівненської міської ради та її виконавчого комітету, офіційний сайт міського голови Рівного Володимира Хомка.

       Книгозбірня впевнено виступає посередником між місцевою владою та громадою, у стінах бібліотеки створені умови для спілкування влади з населенням - діє громадська приймальня Сергія Васильчука, де мешканці мікрорайону постійно обговорюють свої проблеми і спільно з представником влади шукають їхнього вирішення

                       

------------------------------------------------------------------

                                                       «Новини періодики»

З 10-го червня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний в холі на стенді представлені найновіші періодичні видання, які отримує заклад культури. Газети і журнали відіграють значну роль у житті кожної людини, оскільки в них друкується найактуальніша політична, економічна, соціальна інформація. Працівники читального залу докладають певні зусилля, щоб завжди задовольнити різноманітні запити користувачів - поповнюють фонд періодичних видань, вчасно оформлюючи замовлення на передплатні видання. Сподіваємось, що виставка є актуальною, вона привернула увагу нових читачів; пізнавальною – сприяла навчальній, професійній діяльності, а також і розважальною.

                       

------------------------------------------------------------------------

                                  Літо в бібліотеці – свято щодня!

Канікули! Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний запрошує всіх юних користувачів та їх батьків провести з нею літо. Бібліотека має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дитини не тільки приємним і цікавим, а й змістовним. Бібліотечні працівники підготували Програму «Літо з книгою в бібліотеці», яка допоможе дітям спілкуватись, розкривати свої можливості та приховані таланти, відпочивати та розвиватись. Програма розрахована на роботу з дітьми різного віку. В її рамках бібліотека займається залученням дітей і підлітків до читання кращих художніх, науково-пізнавальних книг, за допомогою творчих конкурсів створює умови для читацького розвитку. В бібліотеці створено розважально-пізнавальний простір «Світ читаючої сім’ї» та ігровий куточок «Іграшковий Чудо-острів». Тут все літо можна читати книги, малювати, гратися і ще багато чого. У літній період до уваги користувачів – книжкові виставки–захват «Книжкова посмішка літа»,«Дитячим письменникам України- ура!» які допоможуть перетворити читання у радість, задоволення, в справжнє свято книжкових відкриттів. Бібліотека підготувала для вас літературні ігри і вікторини «Загадкова торбина» , калейдоскоп періодичних видань «Журнальна карусель запрошує», літературний вікенд «Літо на книжкових островах», аудіо та інформ-хвилинки, інтернет-веселощі. Працівники бібліотеки запровадили промоакції «Бібліовояж з книжковою валізою», «З книжкою на лавці».

Тінейджерів бібліотека запрошує в читальний зал, де вони можуть вільно спілкуватися з однолітками, дивитися різноманітні фільми, слухати музику, читати. А для наймолодших читачів щодня працює Мульт-салон.

Цікавих вам зустрічей у бібліотеці

                                 

-----------------------------------------------------------------

                                 «Простір безпечного дитинства»

         31 травня провідний бібліотекар Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний Ольга Миронець провела правову акцію «Простір безпечного дитинства», присвячену Міжнародному дню захисту дітей, рішення про проведення якого було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей відбувся в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності. В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року і відзначається щорічно.

        Юні мешканці мікрорайону отримали буклети, з яких вони можуть дізнатися про міжнародно-правові стандарти з прав людини; ознайомитися з поняттям прав людини, викладених в Загальнії Декларації прав дитини, Конвенції ООН про права дитини, Конституції України. Діти – це наше майбутнє, і обов’язок дорослих в усьому світі – надавати їм усе найкраще, захищати від усього жорстокого та злого. Саме від того, якими стануть діти, залежить мир і спокій світу, кожної країни, кожного з нас.

         Правова акція була спрямована на формування свідомої громадської позиції, та ознайомлення дітей з законами, які захищають їхні права.

                             

----------------------------------------------------------------

                          «Писемність - душа кожної нації»

         23 травня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний пройшла зустріч з поетесою, членом Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України Неонілою Диб'як, присвячена до Дня слов'янської писемності і культури.

         Провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім учням ЗОШ № 8, що саме писемність та культура є історично визначеним рівнем розвитку суспільства, творчих сил і здібностей людини, виражений у матеріальних і духовних цінностях, створених самою людиною. Представила дітям поетесу Неонілу Диб'як, її життєвий та творчий шлях.

       Неоніла Ананіївна в свою чергу поділилась поетичними набутками, темами і задумами, прочитала свої поезії та вручила збірку творів учасникам конкурсу, який проходив у квітні «Дитячі історії про найголовніше».

      Під час зустрічі Неоніла Диб'як та бібліотекарі створили невимушену атмосферу та налаштували присутніх на відверту розмову, під час якої діти розповідали про свої уподобання, улюблені книжки, та перші спроби написання віршів та оповідань. Сподіваємося, що незабутнє цікаве спілкування з поетесою викликало інтерес до читання навіть у тих дітей, хто до цього часу не дуже полюбляв читати. В цьому і є покликання справжнього письменника.

                   

---------------------------------------------------------------------------

            «… Справи Мефодія-Кирила в слов’янстві будуть жить віки»

       24 травня в Україні відзначається свято – День слов’янської писемності і культури. 1155 років тому брати Кирило і Мефодій принесли на землю слов’ян світло писемності та знань. Вшановуючи пам'ять братів-просвітителів, провідників православ’я в бібліотеці мкр. Ювілейний, був організований тематичний перегляд літератури про становлення української мови і писемності, який підготувала бібліограф Калиновська Л. В. Користувачі, які сьогодні прийшли до нас в гості, мали змогу ознайомитись з історією слов’янської писемності та внеском у її створення просвітителів Кирила і Мефодія.

                   

---------------------------------------------------------------------------

                             «Яскраве світло слова мама»

10 травня в Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний була проведена літературно-музична композиція «Яскраве світло слова мама», присвячена до Дня матері, який відзначається в Україні з 1929 року. Травень – це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого Сина – спасителя людства. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. Спочатку це свято «оселилося» в Галичині, а з плином часу воно заполонило усю країну і відзначається кожного року в другу неділю травня, коли природа – мати виряджає свою доню – землю в пишному вбранні весняних квітів у дорогу життя, праці і радості, саме тоді люди висловлюють подяку материнській самопожертві. Провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім учням 7-В класу ЗОШ № 8 про історію свята, та роль мами у народженні та вихованні дитини. Наше життя починається з матері - найріднішої, найближчої нам людини. Кожне її слово, мудрі поради і добрі діла - це книга життя, з якої ми вирушаємо в дорогу. Діти уважно слухали розповідь бібліотекаря та з задоволенням декламували вірші, співали пісні про найдорожчу в світі людину – маму.

                     

--------------------------------------------------------------------

У рамках проекту «Крокує книжка до малят» 3 травня відбулася довгоочікувана зустріч бібліотекарів абонементу Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний і вихованців 10 групи «Дошкільного навчального закладу ясла-садок №39». У веселій ігровій формі дітки почули розповідь бібліотекарів про книгозбірню та її скарби – дитячі книжки та журнали. Деякі з них бібліотекарі принесли з собою, і малюки залюбки роздивлялися гарно ілюстровані видання. Метою цього заходу було бажання бібліотекарів зацікавити дітей розмаїттям дитячих видань книгозбірні і заохотити їх до читання.

                 

-------------------------------------------------------------------------

В Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний три дні поспіль з 24 по 26 квітня бібліотекар Сощук Л. С. з проводила ознайомчі екскурсії для учнів початкових класів.(1«А», 1«Б» ЗОШ №8, 2«В» ЗОШ №23). Всього книгозбірню відвідало 80 школярів. «Дивосвіт друкованих скарбів» - такою була тема екскурсій, і бібліотекар Л. Сощук намагалася саме такою представити дітям свою книгозбірню. Вона розповідала їм про бібліотеку та кращі видання для дітей, зробила підбірку «цікавинок» з дитячих журналів, продемонструвала відеопрезентації « Як виникла книга», «Відгадай з якої казки ілюстрації», «Рукотворні книги Олени Медведєвої», показала мультфільм за мотивами казки Марини та Сергія Дяченків «Червона жаба» та короткометражний ролик про шлях книги до читача. Діти дізналися про правила поведінки в бібліотеці і сповнені вражень обіцяли продовжити вдало розпочате знайомство.

               

--------------------------------------------------------------------------------

                                          «Суворі уроки Чорнобиля»

         26 квітня в Рівненський міський бібліотеці мкр. Ювілейний для учнів 7-Б класу ЗОШ № 8 була проведена бесіда «Суворі уроки Чорнобиля», приурочена до дня Чорнобильської трагедії.

        У квітні кожного року українці вшановують світлу пам’ять тих, хто ціною свого життя, здоров’я врятував світ від екологічної катастрофи. На четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС у ніч 26 квітня 1986 р. сталася аварія, яка за масштабами викидів радіоактивних речовин у довкілля не має аналогів у світі.

        Під час заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім про Чорнобильську катастрофу, та її наслідки, про небезпеку, яку несе радіація. Діти вшанували хвилиною мовчання тих, хто першими зробили крок на зустріч лиху і заплатили за це дорогою ціною - своїм життям. В читальному залі розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Земле рідна, понівечена скрипко моя», яка своїм змістом дала змогу користувачам ще глибше проникнутися цією страшною трагедією, яка сталася 26 квітня 1986 року.

       Захід був спрямований на те, щоб поглибити знання молоді про аварію на Чорнобильській АЕС, як трагедію українського народу і подію планетарного масштабу.

                       

----------------------------------------------------------------------------------

                               «Дитячі історії про найголовніше»

           5 квітня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний проведено конкурс талановитої та творчої шкільної молоді «Дитячі історії про найголовніше»

           На початку заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла про те, що на даний час саме книга і читання, як процес, позитивно впливає на формування особистості, незважаючи на розвиток інформаційних технологій, збільшення форм масової інформації. Люди завжди поважали книгу як неоціненне джерело знань. Необхідно постійно шукати активні форми спілкування з користувачами з популяризації української книги. Читаючи книги, ми стаємо мудрішими, добрішими, світлішими, довідуємося багато цікавого про сучасність і давно минулі часи. І саме для того, щоб залучити молодь до читання книг, Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний оголосила конкурс «Дитячі історії про найголовніше».

          Учасниками конкурсу стали учні ЗОШ № 8 (5,6,8 класів ) та учні з особливими освітніми потребами (інклюзія). Напередодні конкурсу учасники отримали ілюстрації, за якими їм було запропоновано написати твори. Діти охоче проявили свої творчі здібності - написали вірші, оповідання та казки, які і зачитали вголос перед своїми однокласниками під час заходу.

         Було обрано журі конкурсу, до складу якого ввійшли: бібліотекар ЗОШ № 8 Євгенія Малка, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 8 Світлана Стасюк та бібліотекар 1-ої категорії Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний Лариса Калиновська, які прослухали всі представлені твори та відзначили найбільш цікаві.

         Перше місце розділили: Олександра Садова, 5-Г клас (вірш «Весняне сонечко»), Тетяна Одемчук, 6-Б клас (оповідання «Лісова пригода»), Віталій Ящук, 8-Г (оповідання «Біла муза»).

         Друге місце розділили: Анастасія Потрапелюк, 8-Г клас (оповідання «Весна»), Любов Черепанова, 6-В клас (оповідання «Наші найкращі учителі»), Поліна Палійчук, 5-Г клас (вірш «Вчитися»), Владислав Ганжа, 6-Б клас (оповідання «Моя Сім'я»).

        Третє місце розділили: Олександра Ігнатишина, 6-В клас (вірш «Вербові котики»), Анастасія Данілей, 6-Б клас (оповідання «Провісники весни»), Ангеліна Мандрицька, 6-Б клас (оповідання «Весна»), Богдан Опанасюк, 5-Г клас (вірш «Радісне літо»), Аліна Ковальчук, 5-Г клас (оповідання «Собака – вірний друг людини»).

        Метою конкурсу була популяризація читання, реалізація дитячої літературної творчості, заохочення дітей до створення перших якісних літературних робіт та спонукання їх до реальних кроків у літературному майбутньому своєї країни.       

                         

---------------------------------------------------------------------------------------

                                  Тиждень дитячого читання

          В останній тиждень березня у Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого читання - це весняне свято завжди дарує радість спілкування, натхнення, пізнання нового і цікавого. Книга вселяє в нас любов до рідної України, навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова, допомагає усвідомлювати його велику силу.

         В читальному залі протягом тижня була представлена книжково-ілюстративна виставка «Барвистий світ дитячої книги», яка сповнена дивовижним книжковим розмаїттям та виставка періодичних видань «Журнали читай – світ пізнавай».

        На екскурсію «Мандрівка до книжкової країни» до бібліотеки завітали учні 2-Б класу ЗОШ № 8. Провідний бібліотекар Ольга Миронець познайомила юних читачів з правилами користування бібліотекою. Під час заходу діти переглянули відеофільм «Як твориться книга».

        Наступною сходинкою в святі стала зустріч з учнями 3-А класу ЗОШ № 8, які завітали на вікторину «Хто багато читає, той відгадає». Діти з задоволенням поринули у безмежний світ казки, взявши участь у вікторині, яку провела провідний бібліотекар Ольга Миронець.

       Диво-театр «Казковий креатив» також не залишився без уваги юних поціновувачів книги та казки. Провідний бібліотекар Ольга Миронець розробила сценарій театрального дійства, яке втілили в життя учні 3-Б класу ЗОШ №8. Дітям дуже сподобалося грати ролі казкових героїв з українських народних казок «Рукавичка» та «Ріпка».

       Для учнів 4-А класу ЗОШ № 8 був проведений огляд «Дитяча преса України», який підготувала та провела бібліотекар 1-ої категорії Лариса Калиновська. Під час заходу юні читачі переглянули скрайб-презентацію «Як читати газети і журнали».

       В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний запросила до себе в гості малят з дошкільного навчального закладу ясла-садок №33 (вул. Корольова, 4а), розуміючи, що сьогоднішні малята є потенційними читачами в майбутньому. Три дні поспіль старші групи малят відвідували книгозбірню. Більшість з цих дітей потрапили до бібліотеки вперше, тому знайомство було вирішено розпочати з екскурсії залами книгозбірні. Діти були в захваті від програми, яку підготували працівники бібліотеки. Вони дізналися багато нового й цікавого про бібліотеку та її скарби, зацікавилися добіркою різноманітних повідомлень з дитячих журналів, грали в різні ігри, приймали участь у вікторинах, відгадували загадки та назви казок за їх уривками, слухали казки, які вчать про цінність знання, подивилися мультфільми. Сподіваємося, що ця зустріч заложила добрий фундамент для наших подальших стосунків.

      Тиждень дитячого читання - це свято дітей-читачів, батьків, бібліотекарів, всіх шанувальників дитячої книги. Книгу люблять, і вона потрібна, як потрібна і бібліотека - храм книги, в якому кожен читач відчуває себе бажаним гостем, де діти прилучаються до народних джерел, черпають з них мудрість та добро, набираються знань та вчаться любити і шанувати свою Батьківщину.

       На протязі Тижня дитячого читання було залучено 163 дитини.

                     

----------------------------------------------------------------------------------------

                             Засідання клубу «Юні правознавці» в бібліотеці

          14 березня в Рівненський міський бібліотеці мкр. Ювілейний відбулося чергове засідання клубу «Юні правознавці», який діє в продовж останнього часу на базі бібліотеки та ЗОШ № 8. Тема засідання - «Правова свідомість і правова культура молоді». Захід присвячений до Всесвітнього дня прав споживачів, який 15 березня 1983 р. було закріплено у міжнародному календарі святкових дат.

         На початку заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім учням 9-В класу ЗОШ № 8, про те, що усі ми, - незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу та займаної посади, - споживачі. Людина народжується і впродовж усього життя стає споживачем різноманітних продуктів, товарів та послуг й платить за них. Тому кожен повинен знати, на що він має право і на що може розраховувати.

         Спеціаліст сектору з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Ірина Довженко розповіла юним громадянам, як споживачам, про порядок дій у відстоюванні своїх прав у галузі громадського харчування, у сфері торгівлі, з послугами якої кожен споживач стикається практично щоденно і систематично потерпає від недобросовісних представників бізнесу. Також обговорювалося питання активного національного та міжнародного законодавчого механізму щодо захисту прав споживачів та практики Європейського суду з цих питань.

         Вчитель-методист вищої категорії з правознавства ЗОШ № 8 Валентина Токмакова наголосила дітям, що в наш час обов'язково потрібно орієнтуватися в безлічі законів та правовому середовищі нашої країни та більш детально розуміти і засвоювати свої права як споживачів, щоб вміти захистити себе. Молоде покоління – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще і забезпечити більш справедливе майбутнє.

        В читальному залі представлена книжково-ілюстративна виставка «Бібліотека – джерело правової культури», література якої сприяє підвищенню рівня правової освіти населення.

        Захід було спрямовано на розвиток правових знань та свідоме застосування правових норм у повсякденному житті людини, поглибленню правової культури молоді.