Вітаю Вас, Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний! Реєстрація RSS

РІВНЕНСЬКА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА мкр.ЮВІЛЕЙНИЙ

П`ятниця, 21.09.2018

                                          Екскурсія до книгозбірні

20 вересня в Рівненську міську бібліотеку мкр. Ювілейний завітали на екскурсію учні 2-Г класу ЗОШ №8. Це були перші відвідини книгозбірні школярами, і бібліотекарі постаралися, щоб ця зустріч не залишила дітей байдужими. «Країна книжкова-країна казкова» - такою була тема екскурсії і саме чарівною країною, сповненою таємниць та дивовижних історій з'явилася перед очами дітлахів книгозбірня. Вони дізналися багато нового про бібліотеку та книгу, відповідали на питання літературної вікторини, подивилися відеофільм «Історія створення книги», пройшлися залами бібліотеки. Тепла і дружня атмосфера панувала під час спілкування дітей і бібліотекарів. Сподіваємося, що ці відвідини переростуть у справжню дружбу.

                             

--------------------------------------------------------------------

Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний вдячна постійним читачам - Бойко Лідії Миронівні та Журбі Галині Миронівні, за подаровані книги з домашньої бібліотеки.

                            

--------------------------------------------------------------------------------------

                                      «Я люблю свою країну»

      3-го вересня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний для учнів 3-Г класу ЗОШ № 8 був проведений Перший урок на тему: «Я люблю свою країну».

      На початку заходу усі присутні виконали гімн України «Ще не вмерла України». У своєму виступі провідний бібліотекар Ольга Миронець наголосила, що перший урок нового навчального року, який школярі проведуть в бібліотеці, має стати поштовхом для об’єднання усієї громадськості довкола спільної цінності - територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства. Україна – це щедра земля під волошковим небом, це задумливі степи, широкі поля, густі ліси та гірські вершини. Це сині озера й річки, калина край вікна, журавель у небі і соловей у лузі. Це рідний дім, дорога в школу, це рідна мова й пісня колискова, це мама й тато й вся родина. Це все наша Батьківщина, наша земля, наша Україна. Звертаючись до історичного минулого української нації, осмислюючи його духовні цінності, ми бачимо кращі риси наших предків: патріотизм, волелюбність, повагу до своєї нації.

     Під час заходу присутні переглянули фільми: «Найдивовижніші місця України», «10 фактів про Україну», «Видатні українці сучасності».

       На завершення учні 3-Г класу власноруч створили плакат «Я люблю Україну!!!», на який прикріпили патріотичні сердечка з найкращими побажаннями для своєї країни.

       Бібліотекарям було важливо розширити уявлення учнів про культуру, традиції українського народу, виховувати патріотизм, повагу до державних та народних символів, сприяти формуванню національної свідомості та толерантності, любити рідну землю, берегти волю і незалежність України.

                     

--------------------------------------------------------------------

        23 серпня працівники абонементу Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний здійснили чергову вуличну акцію «З книжкою на лавці». Виставка дитячих книжок, «Книжкова посмішка літа» не залишила байдужими ді тей мікрорайону. За порадою бібліотекаря вони вибирали собі книжки до вподоби і занурювалися у світ пригод і таємниць. Останні дні літніх канікул добре провести в товаристві цікавої книги !

                     

--------------------------------------------------------------------------------

                             

                                         «Україна, ти в серці моєму єдина»

         З 20 по 23 серпня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний відзначали головні державні свята - День Прапора України та День Незалежності України.                 Відвідувачі бібліотеки мали можливість взяти участь в заходах, які підготувала та провела провідний бібліотекар Ольга Миронець.

         В читальному залі була розгорнута виставка-інсталяція «Україна, ти в серці моєму єдина», на якій була представлена література, що розкриває події української історії та державотворення.

        Оформлений стенд «Факти про Україну» дав можливість користувачам бібліотеки поглибити свої знання про нашу рідну країну та збагнути, що нам і справді є чим пишатися.

        Для юних користувачів пройшов майстер клас «Патріотичний вінок». Також діти власноруч з великим задоволенням зробили синьо-жовті прапорці.

       Відеоролик «Славетні міста України» привернув увагу глядачів – вони переконалися, що в нашій країні є багато прекрасних, незвичайних і дивних місць.     

       Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний є носієм ціннісних пріоритетів, які допомагають виховати громадянина-патріота незалежної України, людину, яка поважає свою державу, прагне змінити свою країну на краще, береже і цінує рідну землю.

                           

-------------------------------------------------------------------------

                               «Літо на книжкових островах»

       15 cерпня Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний з метою підвищення читацької активності підростаючого покоління організувала літературний вікенд «Літо на книжкових островах».

       Цей день дитячого відпочинку з читанням на природі «Дозвілля з користю» був насиченим, цікавим та змістовним, тому що книга є і залишається справжнім другом сучасної дітвори.

      Розгадування кросворду «Казкові герої» дало можливість хлопчикам та дівчатам пригадати улюблені твори з народного фольклору.

      Усі учасники літературного вікенду отримали від організатора заходу провідного бібліотекара Ольги Миронець рекламні буклети «Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний».

      Послідовна діяльність бібліотекарів, спрямована на виховання в дітей інтересу до книги, дає свої плоди, а читання приносить задоволення й радість пізнання.

                               

---------------------------------------------------------------------------

                                          «На журнальній галявині»

26 липня бібліотекарі абонементу Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний провели рекламну акцію, метою якої було ознайомлення жителів мікрорайону з розмаїттям журналів, які отримує книгозбірня. Вони рекламували журнали пізнавально-розважальної тематики для дорослих та дітей, журнали, з якими не будеш нудьгувати, зможеш розширити свій кругозір та гарно провести своє дозвілля. __________________________________________________________________________________________________________                           

5 липня Рівненську міську бібліотеку мкр. Ювілейний в рамках проекту «Рівне. Літо. Музика» відвідали діти з недільної школи Свято-Софійської парафії м. Рівного. Бібліотекар Лариса Сощук підготувала для них пізнавально-розважальну програму «Літо в бібліотеці». Діти відповідали на питання літературної вікторини, представленої на слайдах, з цікавістю ознайомилися з дитячими журналами книгозбірні, грали в розвиваючі ігри, передивилися веселий мультфільм «Червона жаба» за мотивами казки Марини та Сергія Дяченків. Присутнім був представлений відеоролик «Як твориться книга». Книгозбірня з радістю надала можливість дітям корисно і приємно провести свій вільний час.

                                                      

____________________________________________________________________________________________________________

            «Бібліотека під відкритим небом»

          25 червня працівники дитячої кафедри абонементу Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний здійснили в рамках проекту «Літо в бібліотеці» промо-акцію «Бібліовояж з книжковою валізою». Вони приурочили цей захід до відкриття дитячого християнського табору «Перехрестя», який почав діяти у НВК №8. В невимушеній обстановці під кронами дерев діти спілкувалися з бібліотекарями, роздивляючись яскраві книжки та журнали. Вони були ознайомлені з періодичними виданнями , які надходять до бібліотеки. Особливо їм припали до душі журнали «Пізнайко» та «Планета знань». Бібліотекарі запропонували школярам різноманітну художню літературу: твори сучасних українських та зарубіжних письменників та довідкові видання. Багато дітей зацікавились книжками серії «Хочу все знати». Бібліотекарі проінформували про літню програму заходів, які будуть відбуватися в бібліотеці та запросили дітей прийняти в них участь. Сподіваємося що зусилля працівників бібліотеки допоможуть зробити це літо для дітей цікавим та сповненим гарними враженнями.

                           

--------------------------------------------------------------------

                                                               «Літо в бібліотеці»

        Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний в рамках проекту «Рівне. Літо. Музика.» продовжує організовувати літнє дитяче дозвілля, що є одним з актуальних напрямків роботи книгозбірні. Розпочалася весела пора канікул та відпочинку, цей чудовий час потрібно провести так, щоб було що згадувати цілий рік.

       13 червня в читальному залі відбувся мультимедіа-перегляд для юних відвідувачів. Всі діти люблять дивитися мультфільми, тому провідний бібліотекар Ольга Миронець підготувала для дітей чудовий і повчальний мультик «Казка про Жадність» - зла чарівниця Жадібність готова подарувати хлопчикові все, що він захоче, але натомість він повинен відмовитися від своїх друзів.

       Перегляд таких повчальних історій вчить дітей, як бути добрими, співчутливими, допомагати іншим. Сподіваємося, що відвідування книгозбірні влітку для юних користувачів є привабливим, цікавим і корисним.

                           

-------------------------------------------------------------------------------

                                                  «Влада інформує»

        13 червня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний представлений інформаційний куточок «Влада інформує» привернув увагу мешканців мікрорайону, які прийшли до книгозбірні на зустріч з депутатом міської Ради, заступником міського голови Рівного з питань економіки, торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування, комунальної власності та соціального захисту населення Сергієм Васильчуком.

        Основним завданням бібліотеки є задоволення потреб громадян у публічній інформації, забезпечення їх доступу до державних та регіональних електронних інформаційних ресурсів, надання консультативних послуг з питань електронного оформлення звернень до органів державної влади. Бібліотекар-бібліограф Лариса Калиновська систематично поповнює новими матеріалами інформаційний куточок в друкованому, а також і в електронному вигляді на персональному сайті бібліотеки у розділі «Влада інформує», де надані корисні посилання на сайт Верховної Ради України, сайт Президента України, Урядовий портал, офіційний портал Рівненської міської ради та її виконавчого комітету, офіційний сайт міського голови Рівного Володимира Хомка.

       Книгозбірня впевнено виступає посередником між місцевою владою та громадою, у стінах бібліотеки створені умови для спілкування влади з населенням - діє громадська приймальня Сергія Васильчука, де мешканці мікрорайону постійно обговорюють свої проблеми і спільно з представником влади шукають їхнього вирішення

                       

------------------------------------------------------------------

                                                       «Новини періодики»

З 10-го червня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний в холі на стенді представлені найновіші періодичні видання, які отримує заклад культури. Газети і журнали відіграють значну роль у житті кожної людини, оскільки в них друкується найактуальніша політична, економічна, соціальна інформація. Працівники читального залу докладають певні зусилля, щоб завжди задовольнити різноманітні запити користувачів - поповнюють фонд періодичних видань, вчасно оформлюючи замовлення на передплатні видання. Сподіваємось, що виставка є актуальною, вона привернула увагу нових читачів; пізнавальною – сприяла навчальній, професійній діяльності, а також і розважальною.

                       

------------------------------------------------------------------------

                                 

                                 «Простір безпечного дитинства»

         31 травня провідний бібліотекар Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний Ольга Миронець провела правову акцію «Простір безпечного дитинства», присвячену Міжнародному дню захисту дітей, рішення про проведення якого було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей відбувся в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності. В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року і відзначається щорічно.

        Юні мешканці мікрорайону отримали буклети, з яких вони можуть дізнатися про міжнародно-правові стандарти з прав людини; ознайомитися з поняттям прав людини, викладених в Загальнії Декларації прав дитини, Конвенції ООН про права дитини, Конституції України. Діти – це наше майбутнє, і обов’язок дорослих в усьому світі – надавати їм усе найкраще, захищати від усього жорстокого та злого. Саме від того, якими стануть діти, залежить мир і спокій світу, кожної країни, кожного з нас.

         Правова акція була спрямована на формування свідомої громадської позиції, та ознайомлення дітей з законами, які захищають їхні права.

                             

----------------------------------------------------------------

                          «Писемність - душа кожної нації»

         23 травня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний пройшла зустріч з поетесою, членом Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України Неонілою Диб'як, присвячена до Дня слов'янської писемності і культури.

         Провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім учням ЗОШ № 8, що саме писемність та культура є історично визначеним рівнем розвитку суспільства, творчих сил і здібностей людини, виражений у матеріальних і духовних цінностях, створених самою людиною. Представила дітям поетесу Неонілу Диб'як, її життєвий та творчий шлях.

       Неоніла Ананіївна в свою чергу поділилась поетичними набутками, темами і задумами, прочитала свої поезії та вручила збірку творів учасникам конкурсу, який проходив у квітні «Дитячі історії про найголовніше».

      Під час зустрічі Неоніла Диб'як та бібліотекарі створили невимушену атмосферу та налаштували присутніх на відверту розмову, під час якої діти розповідали про свої уподобання, улюблені книжки, та перші спроби написання віршів та оповідань. Сподіваємося, що незабутнє цікаве спілкування з поетесою викликало інтерес до читання навіть у тих дітей, хто до цього часу не дуже полюбляв читати. В цьому і є покликання справжнього письменника.

                   

---------------------------------------------------------------------------

     

                             «Яскраве світло слова мама»

10 травня в Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний була проведена літературно-музична композиція «Яскраве світло слова мама», присвячена до Дня матері, який відзначається в Україні з 1929 року. Травень – це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого Сина – спасителя людства. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. Спочатку це свято «оселилося» в Галичині, а з плином часу воно заполонило усю країну і відзначається кожного року в другу неділю травня, коли природа – мати виряджає свою доню – землю в пишному вбранні весняних квітів у дорогу життя, праці і радості, саме тоді люди висловлюють подяку материнській самопожертві. Провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім учням 7-В класу ЗОШ № 8 про історію свята, та роль мами у народженні та вихованні дитини. Наше життя починається з матері - найріднішої, найближчої нам людини. Кожне її слово, мудрі поради і добрі діла - це книга життя, з якої ми вирушаємо в дорогу. Діти уважно слухали розповідь бібліотекаря та з задоволенням декламували вірші, співали пісні про найдорожчу в світі людину – маму.

                     

--------------------------------------------------------------------

                                          «Суворі уроки Чорнобиля»

         26 квітня в Рівненський міський бібліотеці мкр. Ювілейний для учнів 7-Б класу ЗОШ № 8 була проведена бесіда «Суворі уроки Чорнобиля», приурочена до дня Чорнобильської трагедії.

        У квітні кожного року українці вшановують світлу пам’ять тих, хто ціною свого життя, здоров’я врятував світ від екологічної катастрофи. На четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС у ніч 26 квітня 1986 р. сталася аварія, яка за масштабами викидів радіоактивних речовин у довкілля не має аналогів у світі.

        Під час заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім про Чорнобильську катастрофу, та її наслідки, про небезпеку, яку несе радіація. Діти вшанували хвилиною мовчання тих, хто першими зробили крок на зустріч лиху і заплатили за це дорогою ціною - своїм життям. В читальному залі розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Земле рідна, понівечена скрипко моя», яка своїм змістом дала змогу користувачам ще глибше проникнутися цією страшною трагедією, яка сталася 26 квітня 1986 року.

       Захід був спрямований на те, щоб поглибити знання молоді про аварію на Чорнобильській АЕС, як трагедію українського народу і подію планетарного масштабу.

                       

----------------------------------------------------------------------------------

                               «Дитячі історії про найголовніше»

           5 квітня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний проведено конкурс талановитої та творчої шкільної молоді «Дитячі історії про найголовніше»

           На початку заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла про те, що на даний час саме книга і читання, як процес, позитивно впливає на формування особистості, незважаючи на розвиток інформаційних технологій, збільшення форм масової інформації. Люди завжди поважали книгу як неоціненне джерело знань. Необхідно постійно шукати активні форми спілкування з користувачами з популяризації української книги. Читаючи книги, ми стаємо мудрішими, добрішими, світлішими, довідуємося багато цікавого про сучасність і давно минулі часи. І саме для того, щоб залучити молодь до читання книг, Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний оголосила конкурс «Дитячі історії про найголовніше».

          Учасниками конкурсу стали учні ЗОШ № 8 (5,6,8 класів ) та учні з особливими освітніми потребами (інклюзія). Напередодні конкурсу учасники отримали ілюстрації, за якими їм було запропоновано написати твори. Діти охоче проявили свої творчі здібності - написали вірші, оповідання та казки, які і зачитали вголос перед своїми однокласниками під час заходу.

         Було обрано журі конкурсу, до складу якого ввійшли: бібліотекар ЗОШ № 8 Євгенія Малка, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 8 Світлана Стасюк та бібліотекар 1-ої категорії Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний Лариса Калиновська, які прослухали всі представлені твори та відзначили найбільш цікаві.

         Перше місце розділили: Олександра Садова, 5-Г клас (вірш «Весняне сонечко»), Тетяна Одемчук, 6-Б клас (оповідання «Лісова пригода»), Віталій Ящук, 8-Г (оповідання «Біла муза»).

         Друге місце розділили: Анастасія Потрапелюк, 8-Г клас (оповідання «Весна»), Любов Черепанова, 6-В клас (оповідання «Наші найкращі учителі»), Поліна Палійчук, 5-Г клас (вірш «Вчитися»), Владислав Ганжа, 6-Б клас (оповідання «Моя Сім'я»).

        Третє місце розділили: Олександра Ігнатишина, 6-В клас (вірш «Вербові котики»), Анастасія Данілей, 6-Б клас (оповідання «Провісники весни»), Ангеліна Мандрицька, 6-Б клас (оповідання «Весна»), Богдан Опанасюк, 5-Г клас (вірш «Радісне літо»), Аліна Ковальчук, 5-Г клас (оповідання «Собака – вірний друг людини»).

        Метою конкурсу була популяризація читання, реалізація дитячої літературної творчості, заохочення дітей до створення перших якісних літературних робіт та спонукання їх до реальних кроків у літературному майбутньому своєї країни.