Вітаю Вас, Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний! Реєстрація RSS

РІВНЕНСЬКА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА мкр.ЮВІЛЕЙНИЙ

Понеділок, 14.06.2021

            

                                 На гостини до мудрих книг

      9 червня в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) відбулася зустріч з Неонілою Дибяк в рамках проекту «Рівне. Літо. Музика».  «На гостини до мудрих книг» завітали  вихованці пришкільного табору ЗОШ №8 «Перлина», загін «Кенгурята».

       На початку заходу провідний бібліотекар Зоя Романуха представила Неонілу Диб’як - українську поетесу, лауреатку літературної премії ім. Валер’яна Поліщука, членкиню Національної спілки письменників України.

        Письменниця прочитала присутнім свою казку «Андрійко і зла сила». Цей твір розповідає про неслухняного хлопчика Андрійка, якого від Злої Сили врятував Ангел. Після почутого  відбулося жваве обговорення, під час якого авторка запитала у дітей - чи робили вони хороші вчинки останнім часом. Потім Неоніла Ананівна запропонувала попрактикуватися у римуванні, і діти із задоволенням продовжували незавершені віршовані рядки.

         У читальному залі була розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Творчий доробок», на якій було представлено твори  авторки для дітей, поетичні збірки для дорослих, літературно-критичні та мовознавчі статті та ін.

         Наприкінці заходу письменниця відповіла на багаточисельні питання дітей, після чого відбулась автограф-сесія авторки.

                               

----------------------------------------------------------------------------

                     «Рівне. Літо. Музика - 2021»

6 червня стартував фестиваль «Рівне. Літо. Музика - 2021». Рівненська міська бібліотека (мікрорайон Ювілейний) прийняла участь у відкритті ювілейного п’ятого мистецького фестивалю на локації в парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка.

Працівники бібліотеки підготували для рівнян та гостей міста книжково-ілюстративні виставки «Мій край - моя історія жива», «Письменницький цвіт нашого краю», на яких була представлена краєзнавча література з фонду бібліотеки. На бібліотечному експо-місці можна було почитати цікаві книги, отримати рекламний буклет книгозбірні, пригоститися смаколиками з сюрпризом - рекламою бібліотеки, порозфарбовувати розмальовки, поскладати пазли.

Фестиваль продовжуватиметься протягом літа, щосуботи і щонеділі на сценах в парку Шевченка та у парку Лебединка. Для мешканців та гостей мікрорайону Ювілейний в рамках фестивалю «Рівне. Літо. Музика - 2021» бібліотека підготувала розважальні заходи, тому гостинно запрошуємо взяти в їх участь.

                           

-----------------------------------------------------------------------------------

                    Літературний дивограй»

 2 червня в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) була проведена екскурсія для учнів 3-Д класу ЗОШ № 23 «Літературний дивограй».

Бібліотекар І-ої категорії Анна Тихончук розповіла відвідувачам про історію бібліотеки та мікрорайону Ювілейний. Діти познайомилися з абонементом та читальним залом бібліотеки, з правилами користування та послугами книгозбірні, книжковим та періодичним фондом, каталогами та картотеками та ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Цікаве читання».

Під час заходу присутні переглянули відеофільм «Як твориться книга», адже книга - це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Особливе захоплення у дітей викликали книги про морських жителів, світ динозаврів та дитячі яскраві журнали.

Всі діти, що побували на екскурсії, мали змогу записатися до бібліотеки і стати справжніми читачами.

                           

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                      «Цікава наука - хімія»

          27  травня в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) відбулися заходи з відзначення дня Хіміка «Цікава наука хімія».

         Під час заходів провідний бібліотекар Зоя Романуха ознайомила присутніх з історію виникнення дня хіміка, яке святкується щорічно, в останню неділю травня в цей день вшановуються працівники хімічної та нафтохімічної промисловості. Також зробила екскурс в історію розбудови мікрорайону Ювілейний та хімічного гіганту Рівненщини - «РівнеАЗОТ».

         Познайомила учнів 5-В та 6-А ЗОШ№ 8 з виставкою фотографій «Ювілейний в історії», провела пізнавальну вікторину «Хімічний марафон» під час якої діти сформували уявлення про хімію як навчальну дисципліну, проявили загальну ерудицію, дізналися про використання хімії в побуті, медицині, кулінарії.

        Надзвичайне захоплення в присутніх викликали досліди «Хімічний коктель» під час яких: відбувалось виверження вулкану - «Вулкан»; формування кольорів вуличного світлофора - «Світлофор»; ріст величезних голів дракона - «Дракон».

     Неабиякою родзинкою заходів була виставка-інсталяція банерів «Ювілейний РІВНЕАЗОТ. Історія в фотографіях», приладів хімічних лабораторій та захисний одяг працівників заводу.

        Такі заходи формують уявлення учнів про тісний зв'язок хімії з іншими навчальними дисциплінами, формують пізнавальний інтерес дітей до хімічної промисловості рівненщини.

                               

-----------------------------------------------------------------------------

                                         "Світ незвичайних книжкових музеїв"

                    18 травня в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) учням 7-Б класу, ЗОШ №8 була проведена віртуальна екскурсія «Світ незвичайних книжкових музеїв».

             На початку заходу провідний бібліотекар Зоя Романуха провела короткий екскурс до історії Міжнародного дня музеїв, який відзначають в Україні 18 травня. Цей день з'явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію про заснування цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах світу.

         Захід супроводжувався переглядом відеофільмів «Експозиції музею книги і друкарства України», «Музей книги та друкарства м. Острога», під час перегляду присутні віртуально дізналися про унікальні стародруки, раритетні видання, історію вітчизняної книги, книжкового мистецтва та друкарської справи.

          Бібліотекарка представила присутнім книжково-ілюстративну виставку «Музеї книги», котра містить літературу, що популяризує діяльність видатного першодрукаря Івана Федорова, підбірка книг містить цікаві відомості про найважливіші події з історії друкарства, знайомить з історією та сучасною діяльністю музеїв книги і друкарства України та світу.

             Присутні на заході - учні 7-Б класу спробували читати уривки з «Букваря» Івана Федорова церковнослов’янською мовою, та «Остромирове євангліє» - одна з найвидатніших пам'яток старослов'янського письменства, які зберігаються у книжковому фонді нашої книгозбірні.

Масова робота бібліотек - це важливий засіб культурного обміну, збагачення, розвитку, взаєморозуміння, співробітництва між людьми. Сподіваємося, що цей захід дав можливість поглибити свої знання, духовно збагатитись та отримати заряд енергії.

                                         

------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                             Відкриваємо Європу

        13 травня провідний бібліотекар Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) Зоя Романуха провела віртуальну екскурсію «Відкриваємо Європу» для учнів 8-В, ЗОШ №8, кабінет №35. 15 травня в Україні відзначається День Європи, цей день українці відзначають, як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

         Під час заходу бібліотекар приділила увагу популяризації літератури з фонду бібліотеки, яка розкриває питання сучасного становлення України у міжнародних відносинах та ознайомила присутніх з історією розвитку окремих країн - сусідів, їх символікою, звичаями, з географічним розташуванням, правовим устроєм, економічним та соціальним розвитком, з політичним спектром європейських держав, культурним надбанням, визначними місцями, відомими діячами у різних сферах життєдіяльності тощо.

        Переглянувши віртуальну екскурсію «Подорож Європою» присутні – учні 8-В класу познайомилися з пам’ятками історії і культури, яким належить чільне місце у відтворенні історичної пам’яті народу, яка є потужним чинником встановлення зв’язку минулого із сьогоденням, важливою складовою формування ідентичності нації. Також переглянули інформативний відеоролик з елементами хроніки «Коротка історія Європейського союзу», який проінформував про основні етапи об’єднання Європи та створення ЄС.

       Під час жвавої  дискусії «Європа починається з мене» учні обговорювали важливість дотримання спільних європейських цінностей, що  потрібно робити, яких зусиль треба докладати, щоб бути невід’ємною частиною Європи.

                                         

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                       «Цілую ніжно материнські руки»

       6 травня провідний бібліотекар Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) Зоя Романуха провела пізнавальну бесіду присвячену Дню матері «Цілую ніжно материнські руки» в ЗОШ №8 у кабінеті №2 для учнів 5-Г класу. 9 травня - День матері одне з самих зворушливих свят, в Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. Цікаво, що День матері відзначають не тільки на державному рівні, а й на релігійному. Напевно, травень не випадково обрали для цього свята - це місяць Пречистої Діви Марії, до якої ще українські козаки та князі звертались за допомогою та заступництвом.

         Бібліотекар розповіла присутнім на заході про історію виникнення свята в Україні, традиції святкування Дня матері у різних країнах світу, в цей день ми можемо подякувати нашим мамам за все те добре, що вони для нас зробили, за їхні самопожертву та любов. Також Зоя Романуха зачитала де-які найкращі художні твори українських письменників про найдорожчу людину в нашому житті - маму, які були представлені на книжковій виставці «Серце мами завжди з нами!».

        Під час заходу учні 5-Г класу розгадували ребуси, які пов’язані з сім’єю, родиною, малювали портрети своїх матусь, продовжували речення «Моя мама найкраща тому, що...».

       Захід спрямований на виховання ніжного ставлення до найближчої людини на Землі, поглиблення почуття вдячності за неньчину турботу, виховання  поважного ставлення до жінки-матері.

                                      

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«Чорнобиль немає минулого часу»

26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з дня однієї з найстрашніших катастроф в історії людства - аварії на Чорнобильській атомній електростанції.  26      

Провідний бібліотекар Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) Зоя Романуха провела в кабінеті № 36, ЗОШ №8 для учнів 5-А класу, історичну годину «Чорнобиль немає минулого часу».

Під час заходу присутні дізналися про причини аварії та наслідки вибуху, бібліотекар продемонструвала відеоролики «Маловідомі факти про Чорнобиль», «Чорнобильська катастрофа: історія про трагедію»  та уривки  музичних композицій та фільмів, які призвели до жвавих дискусій:  чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє, що розкажемо про нього наступним поколінням.

На завершення заходу бібліотекар познайомила присутніх з книгами з бібліотечного фонду в яких описана трагедія і подвиг, біль і мужність, нездоланна сила духу людей, які до кінця виконували свій громадянський обов’язок перед Батьківщиною.

                               

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                           «Гірчить Чорнобиль крізь віки»

26 квітня провідний бібліотекар Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) Зоя Романуха провела в кабінеті №25, ЗОШ №8 для учнів 6-А класу інформаційну годину «Гірчить Чорнобиль крізь віки».

Присутні - учні 6-А класу на заході дізналися, що аварія на Чорнобильській атомній електростанції це - найбільша світова катастрофа та важка подія, яка вплинула на весь світ, особливо на українців, що роками живуть із Чорнобилем у серці. На квітучий українській землі з’явились пусті міста і села, мертвий ліс до якого не можна ходити, сади з яблуками насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким дихаємо стало ворогом. 

Провідний бібліотекар Зоя Романуха  продемонструвала літературу з  книжкового фонду Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний), які своїм змістом розкривають факти  про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління.

Захід супроводжувався переглядом відеофільмів «Місто-привид», «Чорнобиль», які дають гарний шанс повернути Чорнобиль у поле свідомості суспільства, у їх є сюжети не тільки болю та жалю, а й подвиг героїв, любові, та відновленню.

                  

-------------------------------------------------------------------------

                               «Книга мудру дасть пораду, книга розуму навчить»

       20 квітня працівники Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) завітали в ЗОШ №8, кабінет № 2 та провели пізнавальну годину «Книга мудру дасть пораду, книга розуму навчить» учням 5-Г класу.

        Бібліотекар І-ої категорії Анна Тихончук ознайомила дітей з історією виникнення Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) та продемонструвала відеофільм про найбільші бібліотеки світу «Дивовижні храми знань». Провела короткий огляд дитячої літератури «Книга - твій друг, без неї, як без рук». Ознайомила присутніх з літературою українського народного фольклору: прислів’ями, приказками, легендами, загадками. На завершення заходу переглянули змістовний відеоролик «Як твориться книга».

        Учні переконалися, що книга завжди допоможе у навчанні та дозвіллі, адже вона - мудрий друг і порадник.

                                               

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

           «Запрошуємо у світ книги»

25 березня в Рівненський міський бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) пройшла екскурсія «Запрошуємо у світ книги».

Бібліотекар Анна Тихончук розповіла учням 2-Б класу ЗОШ №8 про книгозбірню та її структурні підрозділи, ознайомила дітей з кращою художньою та науково-популярною літературою, неабияку увагу бібліотекар приділила розповіді про дитячу періодику. Крім загальної інформації про періодичні видання Анна Тихончук ознайомила дітей з виставкою дитячих журналів «Дитяча преса на всі інтереси», яка була представлена під час заходу. Відеоролик про періодику навчив дітей  як нею користуватися.

Діти вчилися самі готувати газетну рубрику «Усе моє, все зветься Україна». Дві команди - «Кореспондентів» та «Фотокореспондентів» із запропонованих матеріалів підбирали потрібну інформацію та фото у рубрику газети. Під час гри діти дізналися представники яких професій задіяні при створенні періодичних видань, і в чому полягає їх робота, а також розкриттю творчих здібностей дітей та розвитку їх креативного мислення.     

Захід був спрямований на розвиток інтересу до читання, залучення дітей стати активними читачами нашої бібліотеки.

                     

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«Читає книгу дітям автор»

22 березня в Рівненський міський бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) на завершення Всеукраїнського тижня дитячого читання пройшла зустріч з відомою рівненською письменницею, лауреаткою літературних премій імені Михайла Дубова та громадянської премії імені Сашка Білого за письменницький патріотизм, адвокаткою, психологинею арт-терапевткою, багатодітною мамою, членкинею Рівненської організації НСПУ Іванною Голуб. 

        На початку заходу провідний бібліотекар Зоя Романуха познайомила присутніх - учнів 8-А класу ЗОШ №8 з життєвим та творчим шляхом  авторки, продемонструвала презентацію присвячену письменниці «Щастя – творити і бачити, що твоя творчість дарує людям радість».

Під час зустрічі Іванна Голуб читала уривки з дитячих збірочок «Я вишиваю власними сльозами», «П’ять сонячних казок», «Матусині віршики»,

« Малята-віршенята», «Таємниця лялечок-ангелів», збірки поезій «Вишневий біль», поеми «Чесний хрест». Письменниця розповіла з чого почався її шлях у літературі, як допомагає освіта психолога у творчості та вихованні дітей, цікаві моменти у письменницькій діяльності, зокрема про експеримент, написання за одну ніч поеми «Чесний Хрест».

Бібліотека чекає на своїх відвідувачів, щоб  знову відправитись у нові, цікаві та захоплюючі подорожі.

                      

------------------------------------------------------------------------------

             «