Вітаю Вас, Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний! Реєстрація RSS

РІВНЕНСЬКА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА мкр.ЮВІЛЕЙНИЙ

П`ятниця, 25.05.2018

                          «Писемність - душа кожної нації»

         23 травня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний пройшла зустріч з поетесою, членом Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України Неонілою Диб'як, присвячена до Дня слов'янської писемності і культури.

         Провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім учням ЗОШ № 8, що саме писемність та культура є історично визначеним рівнем розвитку суспільства, творчих сил і здібностей людини, виражений у матеріальних і духовних цінностях, створених самою людиною. Представила дітям поетесу Неонілу Диб'як, її життєвий та творчий шлях.

       Неоніла Ананіївна в свою чергу поділилась поетичними набутками, темами і задумами, прочитала свої поезії та вручила збірку творів учасникам конкурсу, який проходив у квітні «Дитячі історії про найголовніше».

      Під час зустрічі Неоніла Диб'як та бібліотекарі створили невимушену атмосферу та налаштували присутніх на відверту розмову, під час якої діти розповідали про свої уподобання, улюблені книжки, та перші спроби написання віршів та оповідань. Сподіваємося, що незабутнє цікаве спілкування з поетесою викликало інтерес до читання навіть у тих дітей, хто до цього часу не дуже полюбляв читати. В цьому і є покликання справжнього письменника.

                   

---------------------------------------------------------------------------

            «… Справи Мефодія-Кирила в слов’янстві будуть жить віки»

       24 травня в Україні відзначається свято – День слов’янської писемності і культури. 1155 років тому брати Кирило і Мефодій принесли на землю слов’ян світло писемності та знань. Вшановуючи пам'ять братів-просвітителів, провідників православ’я в бібліотеці мкр. Ювілейний, був організований тематичний перегляд літератури про становлення української мови і писемності, який підготувала бібліограф Калиновська Л. В. Користувачі, які сьогодні прийшли до нас в гості, мали змогу ознайомитись з історією слов’янської писемності та внеском у її створення просвітителів Кирила і Мефодія.

                   

---------------------------------------------------------------------------

                             «Яскраве світло слова мама»

10 травня в Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний була проведена літературно-музична композиція «Яскраве світло слова мама», присвячена до Дня матері, який відзначається в Україні з 1929 року. Травень – це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого Сина – спасителя людства. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. Спочатку це свято «оселилося» в Галичині, а з плином часу воно заполонило усю країну і відзначається кожного року в другу неділю травня, коли природа – мати виряджає свою доню – землю в пишному вбранні весняних квітів у дорогу життя, праці і радості, саме тоді люди висловлюють подяку материнській самопожертві. Провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім учням 7-В класу ЗОШ № 8 про історію свята, та роль мами у народженні та вихованні дитини. Наше життя починається з матері - найріднішої, найближчої нам людини. Кожне її слово, мудрі поради і добрі діла - це книга життя, з якої ми вирушаємо в дорогу. Діти уважно слухали розповідь бібліотекаря та з задоволенням декламували вірші, співали пісні про найдорожчу в світі людину – маму.

                     

--------------------------------------------------------------------

У рамках проекту «Крокує книжка до малят» 3 травня відбулася довгоочікувана зустріч бібліотекарів абонементу Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний і вихованців 10 групи «Дошкільного навчального закладу ясла-садок №39». У веселій ігровій формі дітки почули розповідь бібліотекарів про книгозбірню та її скарби – дитячі книжки та журнали. Деякі з них бібліотекарі принесли з собою, і малюки залюбки роздивлялися гарно ілюстровані видання. Метою цього заходу було бажання бібліотекарів зацікавити дітей розмаїттям дитячих видань книгозбірні і заохотити їх до читання.

                 

-------------------------------------------------------------------------

В Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний три дні поспіль з 24 по 26 квітня бібліотекар Сощук Л. С. з проводила ознайомчі екскурсії для учнів початкових класів.(1«А», 1«Б» ЗОШ №8, 2«В» ЗОШ №23). Всього книгозбірню відвідало 80 школярів. «Дивосвіт друкованих скарбів» - такою була тема екскурсій, і бібліотекар Л. Сощук намагалася саме такою представити дітям свою книгозбірню. Вона розповідала їм про бібліотеку та кращі видання для дітей, зробила підбірку «цікавинок» з дитячих журналів, продемонструвала відеопрезентації « Як виникла книга», «Відгадай з якої казки ілюстрації», «Рукотворні книги Олени Медведєвої», показала мультфільм за мотивами казки Марини та Сергія Дяченків «Червона жаба» та короткометражний ролик про шлях книги до читача. Діти дізналися про правила поведінки в бібліотеці і сповнені вражень обіцяли продовжити вдало розпочате знайомство.

               

--------------------------------------------------------------------------------

                                          «Суворі уроки Чорнобиля»

         26 квітня в Рівненський міський бібліотеці мкр. Ювілейний для учнів 7-Б класу ЗОШ № 8 була проведена бесіда «Суворі уроки Чорнобиля», приурочена до дня Чорнобильської трагедії.

        У квітні кожного року українці вшановують світлу пам’ять тих, хто ціною свого життя, здоров’я врятував світ від екологічної катастрофи. На четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС у ніч 26 квітня 1986 р. сталася аварія, яка за масштабами викидів радіоактивних речовин у довкілля не має аналогів у світі.

        Під час заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім про Чорнобильську катастрофу, та її наслідки, про небезпеку, яку несе радіація. Діти вшанували хвилиною мовчання тих, хто першими зробили крок на зустріч лиху і заплатили за це дорогою ціною - своїм життям. В читальному залі розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Земле рідна, понівечена скрипко моя», яка своїм змістом дала змогу користувачам ще глибше проникнутися цією страшною трагедією, яка сталася 26 квітня 1986 року.

       Захід був спрямований на те, щоб поглибити знання молоді про аварію на Чорнобильській АЕС, як трагедію українського народу і подію планетарного масштабу.

                       

----------------------------------------------------------------------------------

                               «Дитячі історії про найголовніше»

           5 квітня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний проведено конкурс талановитої та творчої шкільної молоді «Дитячі історії про найголовніше»

           На початку заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла про те, що на даний час саме книга і читання, як процес, позитивно впливає на формування особистості, незважаючи на розвиток інформаційних технологій, збільшення форм масової інформації. Люди завжди поважали книгу як неоціненне джерело знань. Необхідно постійно шукати активні форми спілкування з користувачами з популяризації української книги. Читаючи книги, ми стаємо мудрішими, добрішими, світлішими, довідуємося багато цікавого про сучасність і давно минулі часи. І саме для того, щоб залучити молодь до читання книг, Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний оголосила конкурс «Дитячі історії про найголовніше».

          Учасниками конкурсу стали учні ЗОШ № 8 (5,6,8 класів ) та учні з особливими освітніми потребами (інклюзія). Напередодні конкурсу учасники отримали ілюстрації, за якими їм було запропоновано написати твори. Діти охоче проявили свої творчі здібності - написали вірші, оповідання та казки, які і зачитали вголос перед своїми однокласниками під час заходу.

         Було обрано журі конкурсу, до складу якого ввійшли: бібліотекар ЗОШ № 8 Євгенія Малка, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 8 Світлана Стасюк та бібліотекар 1-ої категорії Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний Лариса Калиновська, які прослухали всі представлені твори та відзначили найбільш цікаві.

         Перше місце розділили: Олександра Садова, 5-Г клас (вірш «Весняне сонечко»), Тетяна Одемчук, 6-Б клас (оповідання «Лісова пригода»), Віталій Ящук, 8-Г (оповідання «Біла муза»).

         Друге місце розділили: Анастасія Потрапелюк, 8-Г клас (оповідання «Весна»), Любов Черепанова, 6-В клас (оповідання «Наші найкращі учителі»), Поліна Палійчук, 5-Г клас (вірш «Вчитися»), Владислав Ганжа, 6-Б клас (оповідання «Моя Сім'я»).

        Третє місце розділили: Олександра Ігнатишина, 6-В клас (вірш «Вербові котики»), Анастасія Данілей, 6-Б клас (оповідання «Провісники весни»), Ангеліна Мандрицька, 6-Б клас (оповідання «Весна»), Богдан Опанасюк, 5-Г клас (вірш «Радісне літо»), Аліна Ковальчук, 5-Г клас (оповідання «Собака – вірний друг людини»).

        Метою конкурсу була популяризація читання, реалізація дитячої літературної творчості, заохочення дітей до створення перших якісних літературних робіт та спонукання їх до реальних кроків у літературному майбутньому своєї країни.       

                         

---------------------------------------------------------------------------------------

                                  Тиждень дитячого читання

          В останній тиждень березня у Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого читання - це весняне свято завжди дарує радість спілкування, натхнення, пізнання нового і цікавого. Книга вселяє в нас любов до рідної України, навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова, допомагає усвідомлювати його велику силу.

         В читальному залі протягом тижня була представлена книжково-ілюстративна виставка «Барвистий світ дитячої книги», яка сповнена дивовижним книжковим розмаїттям та виставка періодичних видань «Журнали читай – світ пізнавай».

        На екскурсію «Мандрівка до книжкової країни» до бібліотеки завітали учні 2-Б класу ЗОШ № 8. Провідний бібліотекар Ольга Миронець познайомила юних читачів з правилами користування бібліотекою. Під час заходу діти переглянули відеофільм «Як твориться книга».

        Наступною сходинкою в святі стала зустріч з учнями 3-А класу ЗОШ № 8, які завітали на вікторину «Хто багато читає, той відгадає». Діти з задоволенням поринули у безмежний світ казки, взявши участь у вікторині, яку провела провідний бібліотекар Ольга Миронець.

       Диво-театр «Казковий креатив» також не залишився без уваги юних поціновувачів книги та казки. Провідний бібліотекар Ольга Миронець розробила сценарій театрального дійства, яке втілили в життя учні 3-Б класу ЗОШ №8. Дітям дуже сподобалося грати ролі казкових героїв з українських народних казок «Рукавичка» та «Ріпка».

       Для учнів 4-А класу ЗОШ № 8 був проведений огляд «Дитяча преса України», який підготувала та провела бібліотекар 1-ої категорії Лариса Калиновська. Під час заходу юні читачі переглянули скрайб-презентацію «Як читати газети і журнали».

       В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний запросила до себе в гості малят з дошкільного навчального закладу ясла-садок №33 (вул. Корольова, 4а), розуміючи, що сьогоднішні малята є потенційними читачами в майбутньому. Три дні поспіль старші групи малят відвідували книгозбірню. Більшість з цих дітей потрапили до бібліотеки вперше, тому знайомство було вирішено розпочати з екскурсії залами книгозбірні. Діти були в захваті від програми, яку підготували працівники бібліотеки. Вони дізналися багато нового й цікавого про бібліотеку та її скарби, зацікавилися добіркою різноманітних повідомлень з дитячих журналів, грали в різні ігри, приймали участь у вікторинах, відгадували загадки та назви казок за їх уривками, слухали казки, які вчать про цінність знання, подивилися мультфільми. Сподіваємося, що ця зустріч заложила добрий фундамент для наших подальших стосунків.

      Тиждень дитячого читання - це свято дітей-читачів, батьків, бібліотекарів, всіх шанувальників дитячої книги. Книгу люблять, і вона потрібна, як потрібна і бібліотека - храм книги, в якому кожен читач відчуває себе бажаним гостем, де діти прилучаються до народних джерел, черпають з них мудрість та добро, набираються знань та вчаться любити і шанувати свою Батьківщину.

       На протязі Тижня дитячого читання було залучено 163 дитини.

                     

                     

                   

----------------------------------------------------------------------------------------

                             Засідання клубу «Юні правознавці» в бібліотеці

          14 березня в Рівненський міський бібліотеці мкр. Ювілейний відбулося чергове засідання клубу «Юні правознавці», який діє в продовж останнього часу на базі бібліотеки та ЗОШ № 8. Тема засідання - «Правова свідомість і правова культура молоді». Захід присвячений до Всесвітнього дня прав споживачів, який 15 березня 1983 р. було закріплено у міжнародному календарі святкових дат.

         На початку заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім учням 9-В класу ЗОШ № 8, про те, що усі ми, - незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу та займаної посади, - споживачі. Людина народжується і впродовж усього життя стає споживачем різноманітних продуктів, товарів та послуг й платить за них. Тому кожен повинен знати, на що він має право і на що може розраховувати.

         Спеціаліст сектору з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Ірина Довженко розповіла юним громадянам, як споживачам, про порядок дій у відстоюванні своїх прав у галузі громадського харчування, у сфері торгівлі, з послугами якої кожен споживач стикається практично щоденно і систематично потерпає від недобросовісних представників бізнесу. Також обговорювалося питання активного національного та міжнародного законодавчого механізму щодо захисту прав споживачів та практики Європейського суду з цих питань.

         Вчитель-методист вищої категорії з правознавства ЗОШ № 8 Валентина Токмакова наголосила дітям, що в наш час обов'язково потрібно орієнтуватися в безлічі законів та правовому середовищі нашої країни та більш детально розуміти і засвоювати свої права як споживачів, щоб вміти захистити себе. Молоде покоління – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще і забезпечити більш справедливе майбутнє.

        В читальному залі представлена книжково-ілюстративна виставка «Бібліотека – джерело правової культури», література якої сприяє підвищенню рівня правової освіти населення.

        Захід було спрямовано на розвиток правових знань та свідоме застосування правових норм у повсякденному житті людини, поглибленню правової культури молоді.

                          

-----------------------------------------------------------------------------------

                        Бібліовізит у дитячий садок " «Крокує книжка до малят»

"Виховувати читачів потрібно ще із дитячого садочка",-так вважають бібліотекарі Рівненської міської бібліотеки с. Ювілейний, які 14 березня завітали до вихованців дитячого садочка "Калинонька №42".( група №7 «Грайлики». Під час бібліотечного заходу малюки уважно слухали про дивовижні пригоди маленького їжачка Реп'яшка. Разом з ним відгадували українські загадки, розглядали ілюстрації у принесених книгах та брали участь у веселих рухливих іграх. Крім того, бібліотекарі запросили дітей до читання, прорекламувавши найбільш популярні книжки, які знаходяться на абонементі бібліотеки, а саме, «Школа ввічливості», «Пухнасті друзі», «Принцеса Іванна» В. Нестайко, енциклопедії для малят та багато іншої літератури Але на цьому спілкування бібліотекарів і малят не закінчується, адже домовились, що наступна зустріч уже незабаром відбудется у бібліотеці. Діти отримали нові враження і збагатили свої знання, а бібліотека буде чекати нових читачів.

                           

------------------------------------------------------------------------------------

                                             «І знов читаєм Кобзаря»

          6 березня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний було проведено літературно-мистецький захід «І знов читаєм Кобзаря». Тарас Григорович Шевченко - великий український поет, патріот України. Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка - живе і вічне.

          На початку заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець нагадала присутнім учням 8-В класу НВК № 19 про нелегкий життєвий та творчий шлях видатного сина українського народу. Народився 9 березня 1814 року в селі Моринцях, що на Київщині, в сім’ї селянина-кріпака. Літературна спадщина Шевченка вважається основою української літератури і багато в чому сучасної літературної української мови. Було продемонстровано фільми: «Обличчя української історії: Тарас Шевченко», «Тарас Шевченко - художник».

        Учасники заходу декламували вірші Тараса Григоровича Шевченка, таким чином виявляючи свою любов і шану до творчої спадщини, яку залишив поет: Денищук Олена - «Розрита могила», Мартинюк Марія - «Мені тринадцятий минало», Середюк Олександра -«Думка», Сидорчук Анна - «Катерина». На вірші Тараса Григоровича було написано багато пісень - під час заходу прозвучала пісня «Тополя» у виконанні Денищук Олени та Мартинюк Марії. Своїми виступами діти продемонстрували красу і чарівність Шевченкової поезії, завдяки тому, що вчитель української мови і літератури НВК № 19 Світлана Васюта належним чином підготувала учнів до виступу. Було створено відеозапис «Поезії Шевченка читає молодь», який збережеться в бібліотеці і буде демонструватися під час заходів.

       На абонементі розгорнута інформаційна вітрина «Шевченко – наш, Він для всіх століть…».

       Захід був спрямований на виховання любові до рідної мови, скарбів поетичного слова Тараса Шевченка, вшанування пам’яті видатного генія, мислителя, пророка - людини незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.                                                                              

                                   

                                   

-----------------------------------------------------------------------------

                Перегляд літератури «Калейдоскоп новинок» у

              Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний

     Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний отримала нові надходження україномовних книг, виданих українськими видавництвами протягом 2015 – 2017 років, які за цільовим призначенням належать до науково-популярних, довідкових, літературно-художніх та громадсько-політичних. Ці книги були закуплені та розподілені між бібліотеками нашої країни на виконання наказу Міністерства культури України від 31.10.2017 р. № 1132 «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек».

      Перегляд нових надходжень «Калейдоскоп новинок» привернув увагу користувачів бібліотеки. Серед одержаної художньої літератури - романи популярних авторів, знамениті бестселери, кращі твори відомих вітчизняних і зарубіжних сучасних письменників, зокрема – «Спустошення» Л. Дереша, «Інтернат» С. Жадана, «Чигиринський сотник» Л. Кононовича, «Рейс» С. Лойка, «Вегетаріанка» Х. Канга, «Бузкові дівчата» М. Келлі, «П’ять секунд, п’ять днів» Є. Положія, «Подив і тремтіння» А. Нотомб, «Шенгенська історія» А. Куркова та багато інших.

         Одержано дуже цікаві та яскраво оформлені новинки дитячої літератури, серед яких «Помста Баби Яги» В. Шкляра, «Поліанна» Е. Портера, «Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту» П. Мельника, «Веселі пригоди Мицика і Кицика» Ю. Чеповецького, «Дивовижні пригоди в лісовій школі» В. Нестайка, «Знайомтесь: детектив Нишпорка» Г. Касдепке та багато інших видань.

        І юні, і дорослі користувачі мають змогу відвідати бібліотеку, щоб ознайомитися з новими надходженнями, обрати книгу для душі та провести вільний час за читанням, що емоційно та культурно збагачує людину.