Вітаю Вас, Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний! Реєстрація RSS

РІВНЕНСЬКА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА мкр.ЮВІЛЕЙНИЙ

Вівторок, 20.08.2019

                     

                                           Творчість Пантелеймона Куліша

7 серпня у Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) проведено бібліографічний огляд літератури «Творчість Пантелеймона Куліша», присвячений 200-річчю з дня народження одного з найяскравіших українців другої половини ХІХ століття Пантелеймону Кулішу.

Бібліотекар І-ої категорії Лариса Калиновська під час заходу представила присутнім літературу письменника-ювіляра різних років видання, яка зберігається в книжковому фонді бібліотеки. Виставка-персоналія «Пантелеймон Куліш: особистість, письменник, громадянин» своїм змістом розкрила, що під безпосереднім впливом Куліша зародилась нова українська література. Письменник є автором першого українського історичного роману "Чорна рада", роману “Історія Бориса Годунова и Дмитрія Самозванця”, науково-популярних нарисів з історії України. Разом із Тарасом Шевченком в XIX столітті вважався родоначальником класичної української поезії.

На завершення користувачі з задоволенням переглянули відеофільм Олексія Бухало про перебування Пантелеймона Куліша на Волині.

                     

-----------------------------------------------------------------------------------------------     

 

                            Перегляд літератури «Поспішай прочитати першим»

         23 червня у Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) відбулася презентація нових книжок «Поспішай прочитати першим». Надходження нових книг до бібліотеки - завжди радісна та хвилююча подія для читачів, тому працівники бібліотеки сьогодні раді інформувати їх про нові яскраві, красиві книжки з глянцевими обкладинками і свіжими, білими сторінками.

         В сучасному світі традиційна книга активно витісняється Інтернетом. Проте наш бібліотечний досвід показує, що роль традиційної книги не зменшується - шелестіння сторінок, аромат палітурки, тактильні відчуття викликають певну зосередженість, серйозність, увагу, які виникають тільки при спілкуванні саме з книгою. Твори художньої літератури мають допомогти нам ставати справжніми людьми, зберегти відчуття краси, формувати моральні якості, виховувати постійне прагнення відкриття світу, вони не тільки дають нам певні знання, а й учать мислити, змушують уявляти небачене, пробуджують нові емоції й почуття. Серед одержаної художньої літератури - кращі твори відомих сучасних вітчизняних авторів - «Заради майбутнього» Макса Кідрука, «Треба спитати у бога» Василя Шкляра, «Бурштин» Василя Тибеля, «Матусін оберіг» Світлани Талан, «Антена» Сергія Жадана та багато інших.

          Особливий інтерес у відвідувачів викликали знамениті бестселери зарубіжних письменників, зокрема – «Хіпі» Пауло Коельйо, «Джерело» Дена Брауна, «Алеф» Хорхе Луїса Борхеса, «Глибоко під водою» Пола Гоукінза та інші сучасні романи. Отримано багато книжок із шкільної програми – твори Івана Нечуя Левицького, Олекси Стороженко, Лесі Українки, Івана Карпенко-Карого, Осипа Турянського, Івана Коцюбинського та інші.

            Видатні твори класиків сприяють нашому духовному зростанню, кличуть до звершень, вчать життєвої позиції, сприяють розвитку нашого світогляду, примушують замислитися над сенсом буття та своїм призначенням у житті. Дуже зацікавили маленьких читачів яскраво оформлені новинки дитячої літератури – «Вівсяна банда» Сузи Кольб, «Школа чарівних тварин» Маргіт Ауєр, «Пірати Котячого моря» Ані Амасової, «Джуді» Меган Макдоналд, захоплюючі історії за мотивами улюблених мультфільмів «Щенячий патруль», «Герої в масках», «Каю» та багато інших дитячих книжок.

            Сучасна європейська підліткова книга представлена книгами - «Дівчата запізнюються» Джаклін Вілсон, «Йорген + Анна = любов» Вігдіс Йорт, «Сюзанка в мережі та в житті» Дороти Сувальської, «Історія кохання» Еріка Сігала.

            Цього разу бібліотекарі презентували новинки літератури, які можуть привернути увагу читачів будь-якого віку та будь-яких уподобань. Завітайте до бібліотеки та візьміть книгу до душі!

                         

----------------------------------------------------------------

                                                 «Бібліотечний десант»

          16 липня Рівненська міська бібліотека (мікрорайон Ювілейний) розгорнула у парку «Хімік» «Бібліотечний десант», який діє в рамках проекту «Рівне. Літо. Музика». Працівники бібліотеки надали свої літературні поради юним мешканцям мікрорайону та продемонструвати періодичні видання з бібліотечного фонду.

         Літо – радісна пора для усіх дітлахів, адже тривають канікули. А канікули, як відомо для всіх, це завжди веселі ігри, забави, пригоди, ну і звичайно, книжкові дива та знайомства. У бібліотеці, усі знають, канікул немає, і тут кожен може знайти для себе щось корисне та цікаве. На заході діти мали можливість ознайомитися з книгами як шкільної програми так і позакласної. Прочитати видання рівненських письменників, а також переглянути сучасні, цікаві дитячі журнали.

         Працівники бібліотеки з радістю роздавали дітлахам прапорці з цікавими цитатами, та мудрими порадами про бібліотеку та книги, адже ці маленькі подарунки можуть стати стимулом для читання.

                             

---------------------------------------------------------------------------                                        

                                   «Дозвілля з користю» - читання на природі

«Бібліотечний десант» в рамках проекту «Рівне. Літо. Музика» продовжується. 3 липня на галявині поблизу Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) відбулась піар-акція «Дозвілля з користю» - читання на природі.

Усі присутні читали вголос уривки улюблених книг: Сергія Гридіна, Олени Медведєвої, Бодо Шефер та з неабиякою цікавістю слухали провідного бібліотекаря Зою Романуху яка прочитала їм про пригоди «Щенячого патруля», різноманітний морський світ з енциклопедії «Море», справжню дружбу і повагу до старших в оповіданнях «Вогнегривий коник» Василя Сухомлинського.

Голосні читання на природі сприяють підвищенню інтересу до читання, поширенню інформації про бібліотеку та її послуги серед мешканців мікрорайону.

                                                             

                                   

---------------------------------------------------------------------------------------------

                                       «Краса і велич символів державних»

Конституція – путівник, від

якого я ніколи не відмовлюся

Джорж Вашингтон

 

З 24 червня у Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) представлено книжкову виставку до Дня Конституції України «Краса і велич символів державних».

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

На виставці представлена правознавча та історико-довідкова література з фонду бібліотеки, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.

Книжкова виставка спрямована на ознайомлення читачів з історичними передумовами прийняття Основного Закону держави та його основними засадами; формування правової культури та отримання знань про конституційні права та свободи громадян.

 

                              

--------------------------------------------------------------------------------------

                                                          Літо в бібліотеці

Рівненська міська бібліотека (Мікрорайон Ювілейний) продовжує організовувати літнє дитяче дозвілля, що є одним з актуальних напрямків роботи книгозбірні. Розпочалася весела пора канікул та відпочинку, цей чудовий час потрібно провести так, щоб було що згадувати цілий рік.

24 червня в читальному залі відбувся мультимедіа-перегляд для юних відвідувачів. Діти дуже люблять дізнаватися про цікаві місця рідного краю, тому провідний бібліотекар Зоя Романуха підготувала для них он-лайн гід «Сім чудес Рівненщини», під час якого присутні познайомилися з: Тараканівським фортом, Тунелем кохання, Замком князів Любомирських, Волинськими Афінами, Базальтовими стовпами та ін.

Перегляд таких краєзнавчих відеоматеріалів сприяє всебічному розвитку дітей, виховує любов до рідного краю. Сподіваємося, що відвідування книгозбірні влітку для юних користувачів є привабливим, цікавим і корисним.

                                       

--------------------------------------------------------------------------------

                                             Рівненські пироги

16 червня Рівненська міська бібліотека (мікрорайон Ювілейний) взяла участь у фестивалі «Рівненські пироги», який пройшов у парку «Хімік».

Було представлено книжково-ілюстративні виставки «Мій край-моя історія жива», «Письменницький цвіт нашого краю», які познайомили усіх охочих з історією краю та кращими письменниками рівненщини.

Надзвичайно сподобалось відвідувачам відгадувати завдання вікторини «Літературна валіза». Вікторина була побудована таким чином, щоби учасники познайомилися з літературними надбаннями рівненських письменників, пригадали будову книги, відчули себе дослідниками рідного краю.

Участь бібліотечних працівників у таких заходах сприяє популяризації серед мешканців та гостей міста творчості письменників та історії рідного краю.

                                     

                                     

-------------------------------------------------------------------------------------------------

                                           «Бібліо-занурення в казку»

11 червня до Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) завітали вихованці з літного табору НВК №19 із загонів «Сонечко» та «Віночок». «Бібліотечний десант» продовжується в рамках проекту «Рівне. Літо. Музика» кожного тижня проходить безліч цікавих та змістовних заходів.

Провідний бібліотекар Зоя Романуха розповіла присутнім про важливість читання, ознайомила з дитячими журналами, які можна почитати в бібліотеці, послугами абонемента і читальної зали, порядком розстановки книг на полицях. На закріплення здобутих знань учні переглянули відеофільм «Історія створення книги» під час перегляду якого познайомилися з цікавими фактами про книги, найбільшими та найцікавішими бібліотеками світу, креативними книгами.

Юним користувачам надзвичайно сподобалися літературні вікторини «Сторінками улюблених казок» та «Впізнай героя». Діти відгадували загадки, кросворди, впізнавали героїв улюблених творів, познайомилися з дитячими книгами рівненських письменників.

Такі заходи розвивають у дітей емоційну активність, зв'язне мовлення, виховують інтерес до читання та збагачують творчу уяву.

                                   

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                       Храм мудрості

4 червня до Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) завітали вихованці з літного табору НВК №19 із загонів «Волошки» та «Віночок».

Провідний бібліотекар Зоя Романуха ознайомила дітей з правилами користування бібліотекою, послугами абонементу і читальної зали, порядком розстановки книг на полицях. Провела літературну вікторину «Подорожуємо країною казок».

Присутні переглянули відео «В країні незвичайних книг» під час перегляду якого познайомилися з найбільшими та найцікавішими бібліотеками світу, креативними книгами. Діти відгадували загадки, кросворди, впізнавали героїв улюблених казок, познайомилися з літературними казками та дитячими оповіданнями рівненських письменників.

Такі заходи сприяють популяризації читання, навчають підростаюче покоління бережливому ставленню до книги та бібліотек.

 

                                   

----------------------------------------------------------------------------------------------------

                                   «Бібліотечний десант»

В рамках відкриття загальноміського мистецького проекту «Рівне. Літо. Музика 2019» бібліотекарі Рівненської міської бібліотеки (мікрорайон Ювілейний) здійснили «Бібліотечний десант» у Парк культури та відпочинку імені Т.Г.Шевченка.

До уваги рівнян та гостей міста у парку була представлена експрес-виставка «Цікава преса - на всі інтереси». Відвідувачі виставки з цікавістю розглядали журнали, впізнавали улюблені рубрики, читали уривки оповідань та віршів. Наймолодші рівняни малювали на асфальті казкових героїв, улюблених персонажів з дитячих журналів.

Під час дружнього спілкування бібліотекарі розповідали про права дітей, рекламували послуги бібліотеки, роздаючи буклети «Наші права», «Рівненська міська бібліотека (мікрорайон Ювілейний)». Щоб закріпити отримані знання про свої права юні містяни із задоволенням пограли у вікторину «Захищаємо права казкових героїв».

                                     

 

------------------------------------------------------------------------------

                                  День хіміка

26 травня Рівненська міська бібліотека (мікрорайон Ювілейний) долучилася до святкування Дня хіміка та підготувала для рівнян низку цікавих та змістовних заходів. Це свято в Україні відзначається щорічно в останню неділю травня.

Інформаційна виставка-інсталяція «РівнеАзот» - як це було..» своїм змістом розкрила історію підприємства, який займає впевнене місце у промисловості України та складає конкуренцію багатьом закордонним хімічним виробникам. Підприємство засноване у 1965 році, свій перший день народження відсвяткувало 31 березня 1969 року – виробництвом першої продукції, аміаку синтетичного.

Фотовиставка «Світлина, яка зупиняє мить» презентувала фото колишнього та сучасного мікрорайону «Ювілейний» та хімічного гіганта «РівнеАзот».

Неабиякий інтерес мешканців мікрорайону викликав інтерактивний урок «Школа юного хіміка», під час якого бібліотекарі разом з дорослими та дітьми провели цікаві хімічні досліди: «Світлофор», «Вулкан», «Дракон». Досліди супроводжувалися коментарем бібліотекарів про правила дорожнього руху, властивості води та інших рідин, основні види хімічних реакцій.

Надзвичайно сподобалися дітям голосні екочитанння - «Казкові пригоди, що вчать співчуттю до природи» під час яких маленькі рівняни слухали повчальні оповідання про бережливе ставлення до природи.

Бажаючі із задоволенням приймали участь у грі вікторині «Цікава хімія» під час якої відгадували «Зашифровані терміни», «Хімічні загадки», міркували над питанням «Хімік-це справа чоловіча чи жіноча».

Наймолодші рівняни приймали участь у майстер-класі «Biblio-Art» малювали просто неба на асфальті, розмальовували розмальовки.

Сподіваємося такі святкування стануть щорічною традицією для рівнян та гостей міста.

                                                        

                         

        ----------------------------------------------------------------------------------------                                      

                                   «Слов’янська писемність - безцінне надбання людства»

21 травня в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) було організовано історичну подорож «Слов’янська писемність - безцінне надбання людства» присвячена до Дня слов’янської писемності й культури.

Провідний бібліотекар Зоя Романуха розповіла присутнім учням 6-Г та 5-А інклюзивного класу ЗОШ №8 про виникнення писемності, святих Кирила і Мефодія, слов'янську абетку. Учні переглянули відео «Творці слов’янської писемності».

Присутні брали активну участь у вікторині «Звідки пішла наша мова», відповідали на питання, показували за допомогою жестів фразеологізми, декламували скоромовки.

В читальному залі розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Творці слов’янської абетки», яка знайомить користувачів з історією походження слов’янської мови, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – підручниками та словниками.

Такі заходи поглиблюють знання учнів про красу і багатство української мови, розвивають мислення, виховують в учнів пошану до людей, які багато зробили для розвитку слов’янської писемності і культури, виховують любов і повагу до рідного слова.

                     

---------------------------------------------------------------------------------      

                                   «Книга в твоїх руках»

20 травня в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) пройшла екскурсія для 2-Г класу НВК №19 під назвою «Книга в твоїх руках».

Чи можна уявити своє життя без книги? Звісно ні. Бібліотека - це справжнє книжкове місто, а його мешканці - звичайні книги. Тихо в бібліотеці стоять книжки, мовчать. Але тільки візьмеш книжку до рук, розгорнеш її першу сторінку - і вона тихенько поведе у незнайомий, цікавий, дивовижний, чудовий світ, познайомить з прекрасними людьми, відповість на безліч запитань.

Бібліотекар І-ої категорії Анна Тихончук зазначила, що книга в житті людини має величезне значення. Книга розвиває пам’ять, уяву, словниковий запас та ін. І хоча інформаційними лідерами для дітей є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та базових знань. А якщо діти хочуть дружити з книгою, необхідно бережно ставитися до неї, берегти її, і вона розповість та навчить багато цікавого. Бібліотекар ознайомила з правилами користування бібліотекою, абетковим каталогом та книгою, провела для малечі екскурсію поличками бібліотечних надбань: «Письменницький цвіт нашого краю», «Рівненські автори дітям», «Мандруємо світом книги» тощо.

Діти з задоволенням цікавилися книгами та журналами, які отримує книгозбірня. Вони брали активну участь у вікторині – «Як правильно себе вести в бібліотеці». На завершення діти переглянули фільм «Як твориться книга».

Захід сприяв розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, стати активними читачами нашої бібліотеки. Адже як зазначили самі діти: «Хто багато читає, той багато знає».

                        

--------------------------------------------------------------------------------

                            «Насильство в сім'ї та шкільний булінг»

15 травня, відбулося чергове засідання клубу «Юні правознавці» у Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний), для учнів 9-го класу ЗОШ№8.             

Провідний бібліотекар Зоя Романуха розповіла присутнім, що захід присвячений актуальній темі, тому що булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, в більшості випадків стикався з цим явищем.

В читальному залі була представила книжково-ілюстративна виставка «Бібліотека – джерело правової культури», яка своїм змістом розкриває правові аспекти протидії булінгу та домашньому насильству.

На захід була запрошена Ірина Довженко, завідувач сектору з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Головного територіального управління юстиції у Рівненській області.

Під час зустрічі ознайомили учнівську молодь із принципами протидії булінгу та домашнього насильства, методами боротьби з цими явищами. Особливу увагу звернули на відповідальність згідно з чинним законодавством за деякі прояви булінгу, яка наступає до досягнення дитиною 18 років.

«Закони з протидії насильства діють, і про це свідчать рішення судів по всій Україні, тому не будьмо байдужими, зупинимо насильство разом», – наголосила Ірина Довженко юним рівнянам.

Серед учнів розповсюдили інформаційні буклети «Зупинимо булінг разом!», «Як протидіяти домашньому насильству?» та плакати Міністерства юстиції України.

                         

-----------------------------------------------------------------------------