Вітаю Вас, Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний! Реєстрація RSS

РІВНЕНСЬКА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА мкр.ЮВІЛЕЙНИЙ

Неділя, 18.11.2018

                              «Посміхнись світові і він посміхнеться тобі»

        15 листопада в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний була проведена година толерантності «Посміхнись світові і він посміхнеться тобі», присвячена Міжнародному Дню толерантності, який весь світ відзначає 16 листопада. У цей день у 1995 році на 28-й Генеральній Конференції ЮНЕСКО у Парижі було проголошено і затверджено Декларацію принципів толерантності.

       Провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім про основні риси, правила та принципи толерантності. Толерантність - визнання, повага і дотримання прав і свобод всіх людей незалежно від соціальних, класових, релігійних, етнічних та інших особливостей. Діти переглянули відеофільм «Твори добро», «Люби Україну вчинками» та послухали вірш Гаріка Бірчі «Моя Україна».

        Присутні учнів 7-Б класу ЗОШ № 8 брали активну участь в обговоренні таких питань: Якими особистісними якостями повинна володіти толерантна людина? Якими якостями повинна володіти толерантна сім'я? Чим же повинне відрізнятися толерантне місто? Що ж такого особливого повинно бути в толерантній країні?

        Метою заходу було формування у дітей правильного уявлення щодо толерантної поведінки, толерантного ставлення однокласників між собою, виховання почуття поваги один до одного, культури спілкування та взаєморозуміння.

                           

---------------------------------------------------------------

13 листопада в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний відбулося інформаційне сафарі під назвою «Від папірусу до електронної книги». Учні 3В класу ЗОШ №8 під керівництвом бібліотекаря Сощук Л. С. вчилися отримувати інформацію, використовуючи різні джерела: енциклопедії та науково-популярні книги, широкі можливості Інтернету. Діти побували у віртуальному музеї книги і дізналися про різні історичні етапи виготовлення людством книги, від перших спроб залишити повідомлення, використовуючи наскельні малюнки до сучасної електронної книги. Завдяки Інтернету школярі «відвідали» відому печеру Альтаміра в Іспанії і помилувалися талановито намальованими зображеннями тварин, зробленими доісторичними людьми та прослухали цікаву історію, як було знайдено цю печеру. А завершилася зустріч в бібліотеці справжнім інформаційним сафарі: діти вели пошук інформації на теми, запропоновані бібліотекарями і здійснили це на відмінно.

                         

------------------------------------------------------------------------------

                               День української писемності та мови у бібліотеці

       5 листопада в Рівненській міський бібліотеці мкр. Ювілейний була проведена історична подорож «Від рідного слова ти сил набирайся, ніколи й ніде ти його не цурайся». Свято День української писемності та мови встановлено в 1997 році Указом Президента України в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - 9 листопада на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

       На початку заходу провідний бібліотека Ольга Миронець розповіла присутнім учням 5-Г класу НВК № 19 про історію виникнення писемності. Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох - від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника… Потрібно постійно дбати про наше слово, оберігати його коріння, тоді наша мова буде багатою і співучою, сповненою музики й чарівності, життєвої правди й поетичності, її будуть поважати у всьому світі.

      Присутні переглянули буктрейлери на книги Галини Малик, Зірки Мензатюк, Василя Королів-Старого, Івана Франка та ін.

      Вчитель української мови та літератури НВК №19 Світлана Васюта наголосила у своєму виступі про те, що за мотивами казок сучасних українських письменників можна зробити висновок, що протиборство добра й зла триває споконвіку, але «Все одно добро закохає зло».

      Провідний бібліотекар представила дітям твори сучасної української літератури з книжкового фонду бібліотеки. Діти брали активну участь в обговоренні вже знайомих творів та зачитували анотації до нових книг.

      В читальному залі була розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Мов джерельна вода, рідна мова моя», яка своїм змістом розкрила сутність, становлення й етапи розвитку української мови, її багатство, мелодійність, красу.

      Захід допоміг присутнім розширити та поглибити знання про писемність та мову, як глибоке джерело художньо-естетичних цінностей, скарб духовності, емоційності, високої моральності.

                     

-------------------------------------------------------------------

                                Зустріч з Рівненським письменником

                                   Юрієм Березою у бібліотеці

       24 жовтня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний відбулася зустріч з Рівненським письменником, членом Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, лауреатом літературної премії імені Остапа Вишні, просвітницької імені Григорія Чубая, володарем диплому Всеукраїнського фестивалю гумору «Лауреат Нобельської премії» Юрієм Березою.

       На початку заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець познайомила присутніх учнів 9-В класу ЗОШ № 8 з творчим та життєвим шляхом гумориста і сатирика. Його твори – це результат власних спостережень, помічених життєвих ситуацій або роздумів над ними.

       Потім сам Юрій Береза розповідав про себе, про свою творчість, відповідав на багаточисленні запитання школярів. Учасники зустрічі мали змогу насолоджуватися майстерним читанням гуморесок у авторському виконанні, яке перемежовувалось зі спогадами про своє життя. У байках, гуморесках, мініатюрах автор з властивою йому дотепністю показує кумедні випадки з життя земляків, а гострим словом сатирика таврує суспільні вади, притаманні нашому часу. У бібліотеці до цієї зустрічі була представлена книжково-ілюстративна виставка «Сміх порятує світ», на який можна було побачити всі видання книг гумориста, публікації про нього в літературних періодичних виданнях.

       Наприкінці заходу бібліотекарі та усі присутні побажали Юрію Павловичу подальших творчих успіхів, міцного здоров’я, нових творів та багато вдячних читачів.

                   

-------------------------------------------------------------------------------------

                         «Можна все на світі вибирати, сину…»

         11 жовтня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний з нагоди Дня Захисника України відбувся інтелектуально-патріотичний захід «Можна все на світі вибирати, сину…» для учнів 7-В класу ЗОШ № 8. Відповідно до Указу Президента від 5 березня 2015 року День Захисника відзначають в Україні з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, а також сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

        Захід було розпочато з виконання усіма присутніми Державного Гімну України «Ще не вмерла України».

        Провідний бібліотекар Ольга Миронець у своєму виступі зауважила, що День Захисника України припадає також і на церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке здавна є одним із найулюбленіших українських свят. Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога. Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки, які мали на Січі церкву в її честь та ікону "Козацька Покрова". Українська повстанська армія своєю чергою вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня. Було продемонстровано відеофільм «Історія українського козацтва».

       Молодший лейтенант Рівненського міського військкомату комісаріату учасник АТО, ООС Микола Савчук розповів присутнім про Українські Збройні Сили, які покликані охороняти рідну землю, про наших хлопців, своїх побратимів, які сьогодні служать Батьківщині, про буденні справи військових.

        Присутні з цікавістю слухали розповіді виступаючого, задавали безліч питань.

       Директор бібліотеки Надія Горошко подякувала запрошеному молодшому лейтенанту Миколі Савчуку за особисту мужність та героїзм. Книжкова виставка «У всі віки приносять славу Україні козаки» розкриває своїм змістом історичні факти про козацьку добу.

         Мета заходу була спрямована на формування в учнів розуміння важливості єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни, вшанувати пам’ять героїв АТО, ООС.

                           

----------------------------------------------------------------------------

                                      «СТОП булінг!»

          10 жовтня в Рівненський міський бібліотеці мкр. Ювілейний відбулася зустріч з працівниками Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іриною Довженко, Маргаритою Чоланюк та учнів 9-В класу НВК №19 на чолі з класним керівником Світланою Васютою. Тема заходу: «СТОП булінг!».

         На початку заходу провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім, що захід присвячений цій актуальній темі, тому що булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, в більшості випадків стикався з цим явищем. «Булінг» – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

         Працівники сектору з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Головного територіального управління юстиції у Рівненській області - Ірина Довженко та Маргарита Чоланюк ознайомили учнівську молодь із принципами протидії булінгу та домашнього насильства, методами боротьби з цими явищами. Спеціалісти юстиції особливу увагу звернули на відповідальність згідно з чинним законодавством за деякі прояви булінгу, яка наступає до досягнення дитиною 18 років. Також розповіли юним рівнянам про особливості захисту їхніх прав і свобод як у національних так і міжнародних судових органах. Серед учнів розповсюдили інформаційні буклети «Зупинимо булінг разом!», «Як протидіяти домашньому насильству?» та плакати Міністерства юстиції України.

        В читальному залі була представлена книжково-ілюстративна виставка «Бібліотека – джерело правової культури» з новими надходженнями літератури з правової тематики. Учасники заходу учні 9-В класу з задоволенням брали активну участь в обговоренні даної теми, розповідали власні випадки булінгу в шкільному житті.

        Мета даного заходу була спрямована на розширення правових знань, вміння сприймати різні життєві ситуації, аналізувати їх і знаходити шляхи виходу, виховувати у дітей правильне ставлення до таких понять, як «дружба», «друг», розвивати в учнів загальнолюдські чесноти.

                             

-------------------------------------------------------------------------------------

                                  «Заповідними стежками Рівненщини»

27 вересня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний До Всесвітнього дня туризму було проведено віртуальну подорож - «Заповідними стежками Рівненщини».

Всесвітній день туризму було встановлено на ІІІ сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристичної організації у 1979 році і відтоді 27 вересня щорічно це свято урочисто святкують у багатьох країнах світу. Згідно Указу Президента України від 21 вересня 1998 року цей день також визначено як День туризму в Україні.

Провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім учням 5-Г класу НВК №19 про цікаві туристичні місця Рівненщини, підтверджуючи слова показом відеоролика «Рівненщина вражає». Експрес-вікторина «Рівне, місто моє» допомогла пригадати присутнім про архітектурні та історичні пам’ятки міста.

Захід був спрямований на формування в учнів знань про подорожі, під час яких люди пізнають світ – історію, культуру, звичаї Батьківщини, інших країн та свого рідного краю.

                     

----------------------------------------------------------------

                                         Майстер-клас «Веселе рукоділля»

26 вересня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний пройшов майстер-клас «Веселе рукоділля» з виготовлення декоративного дерева з бісеру.

Під час майстер-класу відвідувачі ознайомилися з технікою бісероплетіння. Саме ця техніка привертає увагу рукодільниць усього світу необмеженими можливостями моделювання різноманітних виробів з кольорових намистинок, які сьогодні вражають своєю різноманітною кольоровою гамою і фактурою.

Провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім, як оволодіти технікою бісероплетіння «дерева» для початківців, на що необхідно звернути увагу в роботі з дротом і бісером. Творчості в бісероплетінні немає меж. Все залежить від фантазії автора і наявного матеріалу. Можна зібрати будь яке деревце, головне, фантазія автора та його руки.

Учасники майстер-класу з задоволенням плели деревце з бісеру, захоплюючись творчим процесом, який вимагав певних навичок і досвіду. Це нескладне заняття, потребувало уваги та зосередженості, почуття смаку і найголовніше - бажання створювати неповторні шедеври.

                                   

---------------------------------------------------------------------------

                                          Екскурсія до книгозбірні

20 вересня в Рівненську міську бібліотеку мкр. Ювілейний завітали на екскурсію учні 2-Г класу ЗОШ №8. Це були перші відвідини книгозбірні школярами, і бібліотекарі постаралися, щоб ця зустріч не залишила дітей байдужими. «Країна книжкова-країна казкова» - такою була тема екскурсії і саме чарівною країною, сповненою таємниць та дивовижних історій з'явилася перед очами дітлахів книгозбірня. Вони дізналися багато нового про бібліотеку та книгу, відповідали на питання літературної вікторини, подивилися відеофільм «Історія створення книги», пройшлися залами бібліотеки. Тепла і дружня атмосфера панувала під час спілкування дітей і бібліотекарів. Сподіваємося, що ці відвідини переростуть у справжню дружбу.

                             

--------------------------------------------------------------------

 

                                      «Я люблю свою країну»

      3-го вересня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний для учнів 3-Г класу ЗОШ № 8 був проведений Перший урок на тему: «Я люблю свою країну».

      На початку заходу усі присутні виконали гімн України «Ще не вмерла України». У своєму виступі провідний бібліотекар Ольга Миронець наголосила, що перший урок нового навчального року, який школярі проведуть в бібліотеці, має стати поштовхом для об’єднання усієї громадськості довкола спільної цінності - територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства. Україна – це щедра земля під волошковим небом, це задумливі степи, широкі поля, густі ліси та гірські вершини. Це сині озера й річки, калина край вікна, журавель у небі і соловей у лузі. Це рідний дім, дорога в школу, це рідна мова й пісня колискова, це мама й тато й вся родина. Це все наша Батьківщина, наша земля, наша Україна. Звертаючись до історичного минулого української нації, осмислюючи його духовні цінності, ми бачимо кращі риси наших предків: патріотизм, волелюбність, повагу до своєї нації.

     Під час заходу присутні переглянули фільми: «Найдивовижніші місця України», «10 фактів про Україну», «Видатні українці сучасності».

       На завершення учні 3-Г класу власноруч створили плакат «Я люблю Україну!!!», на який прикріпили патріотичні сердечка з найкращими побажаннями для своєї країни.

       Бібліотекарям було важливо розширити уявлення учнів про культуру, традиції українського народу, виховувати патріотизм, повагу до державних та народних символів, сприяти формуванню національної свідомості та толерантності, любити рідну землю, берегти волю і незалежність України.

                     

--------------------------------------------------------------------

        23 серпня працівники абонементу Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний здійснили чергову вуличну акцію «З книжкою на лавці». Виставка дитячих книжок, «Книжкова посмішка літа» не залишила байдужими ді тей мікрорайону. За порадою бібліотекаря вони вибирали собі книжки до вподоби і занурювалися у світ пригод і таємниць. Останні дні літніх канікул добре провести в товаристві цікавої книги !

                     

--------------------------------------------------------------------------------

                             

                                         «Україна, ти в серці моєму єдина»

         З 20 по 23 серпня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний відзначали головні державні свята - День Прапора України та День Незалежності України.                 Відвідувачі бібліотеки мали можливість взяти участь в заходах, які підготувала та провела провідний бібліотекар Ольга Миронець.

         В читальному залі була розгорнута виставка-інсталяція «Україна, ти в серці моєму єдина», на якій була представлена література, що розкриває події української історії та державотворення.

        Оформлений стенд «Факти про Україну» дав можливість користувачам бібліотеки поглибити свої знання про нашу рідну країну та збагнути, що нам і справді є чим пишатися.

        Для юних користувачів пройшов майстер клас «Патріотичний вінок». Також діти власноруч з великим задоволенням зробили синьо-жовті прапорці.

       Відеоролик «Славетні міста України» привернув увагу глядачів – вони переконалися, що в нашій країні є багато прекрасних, незвичайних і дивних місць.     

       Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний є носієм ціннісних пріоритетів, які допомагають виховати громадянина-патріота незалежної України, людину, яка поважає свою державу, прагне змінити свою країну на краще, береже і цінує рідну землю.

                           

-------------------------------------------------------------------------

                               «Літо на книжкових островах»

       15 cерпня Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний з метою підвищення читацької активності підростаючого покоління організувала літературний вікенд «Літо на книжкових островах».

       Цей день дитячого відпочинку з читанням на природі «Дозвілля з користю» був насиченим, цікавим та змістовним, тому що книга є і залишається справжнім другом сучасної дітвори.

      Розгадування кросворду «Казкові герої» дало можливість хлопчикам та дівчатам пригадати улюблені твори з народного фольклору.

      Усі учасники літературного вікенду отримали від організатора заходу провідного бібліотекара Ольги Миронець рекламні буклети «Рівненська міська бібліотека мкр. Ювілейний».

      Послідовна діяльність бібліотекарів, спрямована на виховання в дітей інтересу до книги, дає свої плоди, а читання приносить задоволення й радість пізнання.

                               

---------------------------------------------------------------------------                     

            «Бібліотека під відкритим небом»

          25 червня працівники дитячої кафедри абонементу Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний здійснили в рамках проекту «Літо в бібліотеці» промо-акцію «Бібліовояж з книжковою валізою». Вони приурочили цей захід до відкриття дитячого християнського табору «Перехрестя», який почав діяти у НВК №8. В невимушеній обстановці під кронами дерев діти спілкувалися з бібліотекарями, роздивляючись яскраві книжки та журнали. Вони були ознайомлені з періодичними виданнями , які надходять до бібліотеки. Особливо їм припали до душі журнали «Пізнайко» та «Планета знань». Бібліотекарі запропонували школярам різноманітну художню літературу: твори сучасних українських та зарубіжних письменників та довідкові видання. Багато дітей зацікавились книжками серії «Хочу все знати». Бібліотекарі проінформували про літню програму заходів, які будуть відбуватися в бібліотеці та запросили дітей прийняти в них участь. Сподіваємося що зусилля працівників бібліотеки допоможуть зробити це літо для дітей цікавим та сповненим гарними враженнями.

                           

--------------------------------------------------------------------                                                                                                                                        

                                 

                                 «Простір безпечного дитинства»

         31 травня провідний бібліотекар Рівненської міської бібліотеки мкр. Ювілейний Ольга Миронець провела правову акцію «Простір безпечного дитинства», присвячену Міжнародному дню захисту дітей, рішення про проведення якого було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей відбувся в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності. В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року і відзначається щорічно.

        Юні мешканці мікрорайону отримали буклети, з яких вони можуть дізнатися про міжнародно-правові стандарти з прав людини; ознайомитися з поняттям прав людини, викладених в Загальнії Декларації прав дитини, Конвенції ООН про права дитини, Конституції України. Діти – це наше майбутнє, і обов’язок дорослих в усьому світі – надавати їм усе найкраще, захищати від усього жорстокого та злого. Саме від того, якими стануть діти, залежить мир і спокій світу, кожної країни, кожного з нас.

         Правова акція була спрямована на формування свідомої громадської позиції, та ознайомлення дітей з законами, які захищають їхні права.

                             

----------------------------------------------------------------

                          «Писемність - душа кожної нації»

         23 травня в Рівненській міській бібліотеці мкр. Ювілейний пройшла зустріч з поетесою, членом Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України Неонілою Диб'як, присвячена до Дня слов'янської писемності і культури.

         Провідний бібліотекар Ольга Миронець розповіла присутнім учням ЗОШ № 8, що саме писемність та культура є історично визначеним рівнем розвитку суспільства, творчих сил і здібностей людини, виражений у матеріальних і духовних цінностях, створених самою людиною. Представила дітям поетесу Неонілу Диб'як, її життєвий та творчий шлях.

       Неоніла Ананіївна в свою чергу поділилась поетичними набутками, темами і задумами, прочитала свої поезії та вручила збірку творів учасникам конкурсу, який проходив у квітні «Дитячі історії про найголовніше».

      Під час зустрічі Неоніла Диб'як та бібліотекарі створили невимушену атмосферу та налаштували присутніх на відверту розмову, під час якої діти розповідали про свої уподобання, улюблені книжки, та перші спроби написання віршів та оповідань. Сподіваємося, що незабутнє цікаве спілкування з поетесою викликало інтерес до читання навіть у тих дітей, хто до цього часу не дуже полюбляв читати. В цьому і є покликання справжнього письменника.